موضوعات ‌مرتبط: فناوری اینترنت

a/76023 :کد

0

تقسیم آینده اینترنت درورای آتلانتیک میان مایکروسافت و فیسبوک

  جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۲
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -تقسیم آینده اینترنت درورای آتلانتیک میان مایکروسافت و فیسبوک

در همان حالی که دنیای جدید به اینترنت سریع تر برای رشد و توسعه خود نیاز دارد زیرساخت های فعلی فشار زیادی را برای انجام این مسئولیت خطیر تحمل میکنند. در حالی که وب و اینترنت به سادگی دنیایی بدون مرز بر

در همان حالی که دنیای جدید به اینترنت سریع تر برای رشد و توسعه خود نیاز دارد زیرساخت های فعلی فشار زیادی را برای انجام این مسئولیت خطیر تحمل میکنند. در حالی که وب و اینترنت به سادگی دنیایی بدون مرز برای رد و بدل کردن داده های فراهم کرده اند اما هنوز چیزی برای ارتباط بین قاره ها در این میان نیاز است. ما و شما آنها را نمیبینیم، اما واقعیت این است کابل هایی غول پیکر در عمق اقیانوس ها دنیای ما را به هم متصل کرده است و اکنون فیسبوک و مایکروسافت قرار است در ورای آتلانتیک دست به شراکت بر سر آینده اینترنت درون کابل ها بزنند.


 

به گزارش تحلیل ایران در همان حالی که دنیای جدید به اینترنت سریع تر برای رشد و توسعه خود نیاز دارد زیرساخت های فعلی فشار زیادی را برای انجام این مسئولیت خطیر تحمل میکنند. در حالی که وب و اینترنت به سادگی دنیایی بدون مرز برای رد و بدل کردن داده های فراهم کرده اند اما هنوز چیزی برای ارتباط بین قاره ها در این میان نیاز است. ما و شما آنها را نمیبینیم، اما واقعیت این است کابل هایی غول پیکر در عمق اقیانوس ها دنیای ما را به هم متصل کرده است و اکنون فیسبوک و مایکروسافت قرار است در ورای آتلانتیک دست به شراکت بر سر آینده اینترنت درون کابل ها بزنند.

 روز گذشته فیسبوک ئ مایکروساقت اعلام کردند که برای ایجاد ارتباط کابلی عظیم زیر دریای ترانس آتلانتیک با یکدیگر همکاری و مشارکت خواهند کرد.این پروژه عظیم که نام آن MAREA است ایالات متحده را به اروپا متصل خواهد کرد و به شکل ویژه تر ایالت ویرجینیا را به کشور اسپانیا ارتباط میدهد. این پروژه از ماه آگوست سال جاری آغاز میوشد و تا اکتبر سال 2017 نیز به اتمان خواهد رسید.

 

مهمترین نکته در مورد این پروژ ویژگیهای آن است. پروژه MAREA بزرگترین ظرفیت را در میان همه کابل های زیر دریای اقیانوس اطلس دارد که از 8 جفت کابل فیبر نوری و ظرفیت برابر با 160 ترابیت در ثانیه برخوردار است. این پروژه به طول 6 هزار و 600 کیلومتر توسط Telxius اجرا خواهد شد و بعد از اتصال ایالت ویرجینیا به شهرستان بیلبائو در اسپانیا کل اروپا، آفریقا، خاورمیانه و سپس آسیا را پوشش خواهد داد.


مایکروسافت در مورد این پروژه که قرار است در جنوب خط کابلی فعلی میان اروپا و آمریکا قرار بگیرد گفته است که پروژه MAREA ارتباط مداوم با مشتریان را تضمین برای سالهای آینده تضمین خواهد کرد. همچنین فیسبوک و مایکروسافت اعلام کرده اند که این پروژه قادر است با تمامی انواع تجهیزات شبکه فعالیت داشته باشد که برای مشتریان هزینه های بسیار کمتر همراه با سرعت بسیار بالاتر را به همراه خواهد داشت. این موضوع برای مایکروسافت که در پی توسعه و گسترش سیستم Cloud خود است، اهمیت اساسی دارد.


همه اینها به طریق اولی برای فیسبوک نیز به عنوان پربازدید ترین دامنه در سراسر جهان نیز صدق میکندو این شبکه اجتماعی به قدری از در دسترس بودن اینترنت سریع و ارزان سود میبرد که خود در پروژه Facebook.org اینترنت رایگان را در اختیار مشتریان قرار میدهد.


پروژه MAREA بزرگترین پروژه کابل زیر دریایی است که به خوبی میتوان حدس زد که با توجه به ویژگیهای خاص خود تاثیر مهمی در آینده اینترنت و ارتباطات اینترنتی خواهد داشت. آینده ای که اکنون فیسبوک و مایکروسافت آن را میان خود تقسیم میکنند.


منبع : خبرگزاری تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :