موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/76113 :کد

0

کی‌روش: صعود به جام جهانی با بهانه‌ها امکان‌پذیر نیست

  جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -کی‌روش: صعود به جام جهانی با بهانه‌ها امکان‌پذیر نیست

سرمربی تیم ملی مدعی شد که برخی افراد در بیرون و درون فدراسیون فوتبال با این تیم برخوردی خصمانه دارند.سرمربی تیم ملی مدعی شد که برخی افراد در بیرون و درون فدراسیون فوتبال با این تیم برخوردی خصمانه دارند.


به گزارش تحلیل ایران، کارلوس کی‌روش پس از پایان تمرین امروز (جمعه) تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: می‌خواهم گزارشی از هفته اول آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی ارائه بدهم. این آخرین اردویی است که در آن فرصت داریم بررسی نهایی از بازیکنان داشته باشیم. این بررسی قبل از آغاز مرحله مقدماتی جام جهانی است.


وی افزود: طبق روال گذشته این اجازه را بدهید تا از عملکرد فوق‌العاده بازیکنان تشکر کنم که با تمرکز و اهداف بالا در خدمت تیم ملی بودند. از آقای خانلری رئیس پژوهشگاه نفت هم تشکر می‌کنم که دفتر خود را در اختیار ما گذاشت. از جانب خودم و بازیکنان یک بار دیگر از مسئولان پژوهشگاه صنعت نفت تشکر می‌کنم که همه امکانات خود را در اختیار تیم ملی قرار دارند. ضرب‌المثل پرتغالی می‌گوید، آن کسی که هر چه در توان داشته است گذاشته، احتیاجی ندارد که همه چیزش را در اختیار بگذارد. همچنین تشکر می‌کنیم از حمایت‌هایی که از ما شده است. بدون این حمایت‌ها نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.


سرمربی تیم ملی تصریح کرد: همان‌طور که مطلع هستید با 23 یا 24بازیکن به مقدونیه سفر خواهیم کرد. ما با تیم اصلی مقدونیه بازی خواهیم کرد و منتظر پاسخ مسئولان فیفا برای اجازه دادن جهت برگزاری این دیدار هستیم. امیدوارم بازی دومی هم در ایران برگزار کنیم.


کی‌روش در مورد البسه جدید تیم ملی فوتبال کشورمان نیز گفت: بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام داده‌ام و فردا گزارش آن را به مهدی تاج ارائه خواهم داد.


وی خاطرنشان کرد: متأسفانه مختصر توضیحاتم را نمی‌توانم به اتمام برسانم، در صورتی که جام جهانی از همین ماه برای تیم ملی آغاز شده است. جلسات طولانی و متعددی با تاج داشتیم. خواسته من این بود که بروم چون نقطه نظرات خودم را داشتم. نمی‌خواهم شرایط را پنهان کنم، چون همه چیز واضح و شفاف بود. پس از 67 ساعت جلسه قانع شدم که با مدیریت و رهبری تاج فدراسیون فوتبال در راستای حل مشکلات قدم خواهد گذاشت. هیچ شکی نداریم که چه افرادی که درون فدراسیون و چه افرادی که بیرون هستند، برخورد خصمانه‌ای با تیم ملی دارند و این فضا همچنان برقرار است.


سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: متأسفانه افرادی کنار ما حضور دارند که اهداف واضحی دارند که مخل تیم ملی برای رسیدن به اهدافش است. به‌همین دلیل با رعایت احترام عنوان کردم که می‌خواهم که ایران را ترک کنم و رابطه دو طرفه را به اتمام برسانم. اگر بخواهم ریز ماجرا را بگویم بی‌شرمانه است. رفتار برخی مسئولان از جمله مدیر ورزشگاه آزادی خصمانه است. اطلاعی ندارم که مدیریت ورزشگاه آزادی تحت‌نظر چه کسی کار می‌کند، اما این رفتارها دو سال پیش نیز وجود داشت. آن موقع گفتیم که سهوی بوده است، اما وقتی دو سه سال تکرار شد، نشان می‌دهد خصمانه است. ایشان رفتار خصمانه‌ای نسبت به تیم ملی دارند و مدیران مافوق او نیز چنین رفتاری دارند. ما بازی مهمی مقابل مقدونیه داریم، ولی یک جلسه هم در آزادی تمرین نکردیم. دو سال پیش چنین رفتاری کردند و دیگر نمی‌توان گفت که اتفاقی بوده است. متأسفانه افسوس می‌خوردم و ناراحتم. از مسئولان پژوهشگاه نفت متشکرم، اما باید بگویم در زمین غیراستاندار تمرین کرده‌ایم. این زمین، زمین تفریحی است و ابعاد فوتبالی ندارد.


کی‌روش با بیان اینکه برخی شرایط برای او قابل‌قبول نیست و این مسائل را ناراحت‌کننده توصیف کرد و گفت: این رفتارها منافع تیم ملی را کمک نخواهد کرد. صحبتی از سوی دکتر شهاب مطرح شد که من قصد تنبیه او را داشته‌ام. این مطلب را تکذیب می‌کنم و چنین اتفاقی نیفتاده است. سه نامه از دکتر سیف، شهاب و پرهام خانلری دریافت کردم که آن را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم. تصمیم این مأموریت که شهاب به ایفمارک برود، تصمیم دکتر سیف بوده است. دلیل اینکه مأموریت به شهاب از سوی دکتر سیف و خانلری داده شده است، به این خاطر بوده که آن را بازگو می‌کنم. این نقل قول دکتر سیف است: «مأموریت دکتر شهاب این است که از ورود دشمنان تیم ملی به داخل ساختمان جلوگیری شود که توسط دکتر هراتیان انجام شد». طبق نوشته آقایان مأموریت دکتر شهاب این است که از ورود افرادی که ضد منافع تیم ملی هستند، به ساختمان ایفمارک جلوگیری شود. طبق این نقل قول، یکی دیگر از دلایل حضور شهاب، مقابله با حکومت تقلبی این خانم (هراتیان) یعنی قلمرویی که برای خودش و نزدیکانش به وجود آورده است، بود. من این تصمیم را برای دکتر شهاب نگرفته‌ام. این تصمیم از سوی افراد دیگری گرفته و من گفتم که مأموریت دکتر شهاب به پایان رسیده است. هر کسی شک دارد، ایمیل‌های دکتر سیف و شهاب را در اختیار آنها قرار می‌دهم.


وی در مورد وضعیت اردوی فعلی تیم ملی گفت: هدف‌مان این است که در بازی‌ها پیروز شویم. کار ما بررسی عمیق و کارآمد در فرایند انتخاب بازیکنان است. به‌همین خاطر نیاز به اردو و بازی‌های دوستانه داریم. در فوتبال مربی می‌تواند یک نظر داشته باشد، اما نتیجه در بازی‌ها مشخص می‌شود.


سرمربی تیم ملی در مورد فینال لیگ قهرمانان اروپا که قرار است بین رئال مادرید و اتلتیکو مادرید برگزار شود، گفت: درباره هر مسئله‌ای که خارج اردوی تیم ملی است، نباید صحبت شود. من هم هوادار هستم، اما تنها درباره یک مطلب صحبت می‌کنم و آن هم صعود به جام جهانی است. صعود به جام جهانی با بهانه‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود. اگر امروز صبحانه و نهار نخورید، می‌توانید فردا آن را صرف کرده و جایگزین امروز کنید؟ اگر از هواپیمایی بدون هیچ بال و چتری پایین بپرید، زنده می‌مانید؟ من با تاج برای ماندن در تیم ملی توافق کرده‌ام. من موافق تصمیمات تاج بوده و فدراسیون فوتبال خواهم بودم، اما در حال حاضر چالش بزرگی پیش روی من است و آن چالش بردن تیم ملی به جام جهانی خواهد بود.


کی‌روش با اشاره به کمبود امکانات در تیم ملی گفت: هرکسی رفتار خصمانه‌ای نسبت به تیم ملی داشته باشد، آن افراد برای من مانند عربستانی‌ها و قطری‌ها خواهند بود. وقتی تیم ملی را به پرتغال بردم، مسئولان دولتی کشورم، از تیم ملی ایران حمایت کردند. به اردن، عمان، اتریش، استرالیا و کشورهای دیگر سفر کرده‌ایم و همه سعی داشتند به تیم ملی کمک کنند اما مدیر ورزشگاه آزادی فردی است که رفتارش نسبت به تیم ملی خصمانه است. هر زمان که این اتفاق می‌افتد، به تیم ملی ضرر می‌رساند.


وی عنوان کرد: می‌دانم پس از اظهاراتم، برخی‌ها می‌گویند که کی‌روش دوباره صحبت‌های گذشته را تکرار کرده اما این بار همان افراد هستند که رفتارهای گذشته را تکرار می‌کنند. تا زمانی که این رفتارها را داشته باشند، هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی دهان من را بگیرد. من هم ممکن است که به صورت روزمره اشتباه کنم، اما رفتار خصمانه نسبت به تیم ملی درست نیست. پنج سال است در ایران حضور دارم و می‌دانم که ممکن است توجیه کنند که مثلا چمن خراب است و شما نیز اظهارات آنها را منتشر کنید اما چند سال است این اتفاق می‌افتد. از تاج درخواست خواهم کرد که بازی تیم ملی ایران مقابل قطر را به تبریز منتقل کند چون مطمئن هستم آنجا رفتار بهتری نسبت به ما و تیم ملی خواهند داشت.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :