موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/76180 :کد

0

همکاری نیروهای آمریکایی با کردها در شمال سوریه منافقانه است

  جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -همکاری نیروهای آمریکایی با کردها در شمال سوریه منافقانه است

وزیر امور خارجه ترکیه همکاری نیروهای ویژه آمریکایی با نیروهای کُرد در شمال سوریه را "منافقانه" توصیف کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه همکاری نیروهای ویژه آمریکایی با نیروهای کُرد در شمال سوریه را "منافقانه" توصیف کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری النشره، مولود چاوش اوغلو به گزارشها درخصوص شرکت نظامیان آمریکایی در نبرد در کنار جنگجویان کرد در سوریه واکنش نشان داد و این اقدام را "منافقانه" خواند.

 

وی گفت: قابل قبول نیست که نظامیان آمریکایی شعار یگان های حمایت کرد را روی یونیفرم های خود نصب کنند.

 

چاوش اوغلو افزود: ما به نظامیان آمریکایی توصیه می کنیم که وقتی عازم مناطق دیگر در سوریه می شوند، شعارهای گروههای داعش و جبهه النصره و القاعده را نصب کنند و وقتی عازم آفریقا می شوند؛ شعارهای بوکوحرام را نصب کنند.

 

وی گفت: استفاده نظامیان کشوری - که شریک ما به شمار می رود و در مبارزه با تروریسم قاطع است- از شعار یک سازمان تروریستی قابل قبول نیست.

 

گزارش های رسانه‌ای از حضور 250 نظامی آمریکایی در شمال سوریه حکایت دارد. پیش از این نیز جزئیاتی از سفر یک ژنرال آمریکایی به منطقه شمال سوریه و ملاقات چند ساعته با سران کرد - پیش از آغاز نبرد در رقه - درز کرده بود.

 

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی از نیروهای ویژه آمریکایی در روستای المتراس در شمال شهر رقه این گزارشها را تایید کرده اند. نکته قابل توجه در تصاویر این است که برخی از نظامیان آمریکایی روی یونیفرم نظامی خود شعار "یگان های حمایت کرد" را برای همبستگی خود با کردها در سوریه نصب کرده بودند؛ کردهایی که بخشی از آنها خواهان برپایی نظام فدرالیسم هستند که سوریه را به چند بخش تقسیم می‌کند و شک و تردیدها را بار دیگر درباره مقاصد آمریکا ایجاد می کند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :