موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دفاعی امنیتی

a/76276 :کد

0

حمله های سایبری اخیر در حد تغییر صفحه است

  شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -حمله های سایبری اخیر در حد تغییر صفحه است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشوربا تائید حمله سایبری به برخی پایگاه های اینترنتی ایران از جانب کشور عربستان گفت: این حملات سایبری بیشتر جنبه خود نمائی داشت و در حد یک تغییر صفحه بود.

 

 

 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشوربا تائید حمله سایبری به برخی پایگاه های اینترنتی ایران از جانب کشور عربستان گفت: این حملات سایبری بیشتر جنبه خود نمائی داشت و در حد یک تغییر صفحه بود.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار غلامرضا جلالی در حاشیه گردهمائی رزمندگان شهرستان خمینی شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز عربستان را در فضای سایبری به عنوان یک تهدید جدی محسوب می کنیم. 


وی گفت: این حملات در لایه اول بوده و آسیبهای جدی به ما نرسانده است.


ایرنا نوشت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: تهدید سایبری شامل سه لایه تهدیدات کم اهمیت همچون شبکه های اطلاع رسانی ،لایه متوسط مثل سوخت و لایه مهم با قدرت تخریب بالا مثل گاز و برق تقسیم بندی می شود . 


سردارجلالی با بیان اینکه درهشت حوزه به صورت جدی وارد عمل شده ایم گفت: یکی از مهمترین حوزه های مورد تهدید حوزه سایبری است که به نوعی در بخش های نظامی و اقتصادی کاربرد دارد.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: ارتش های سایبری زیادی در جهان تشکیل شده و ممکن است کشور ما مورد تهدید یکی از این ارتش ها باشد و بر این اساس تقویت پدافند سایبری یکی از رویکردهای جدی ما در سال 95 است.


وی گفت: تلاش می کنیم در حوزه های که با امنیت ملی ارتباط دارد همچون سامانه پول وکارت ای تی ام ساختار دفاعی خود را تقویت کنیم. 
وی افزود: یکی از برنامه های امسال جلو گیری از تهدیدات سامانه های مهم کشورهمچون پول ،هسته ای، گاز و نفت است زیرا بخشی از این سامانه ها با فضای سایبری ارتباط دارند.


سردار جلالی با بیان اینکه از دوسال گذشته تاکنون با کمک شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های صنعتی تولیدات داخلی داشته ایم گفت: در سال گذشته موفق شده ایم به محصول داخلی وبومی با امنیت بالا در فضای سایبردست پیداکنیم.


وی ادامه داد: امسال رزمایش تخصصی سایبری در زیر ساختهایی که اولویت دارد انجام می شود. 


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشورگفت: در این رزمایش اشکالات و معایب سامانه ها شناسائی و پس از تست مورد حملات محدود و کنترل شده ای قرار می گیرند تا معایب برطرف شود. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :