موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/76351 :کد

0

داعش صدها هزار سوری را در رقه و حلب تحت محاصره دارد

  شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۶
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -داعش صدها هزار سوری را در رقه و حلب تحت محاصره دارد

در حالی که نیروهای کرد و دولت سوریه در حال نزدیک شدن به مواضع داعش در رقه و حلب هستند، صدها هزار نفر از ساکنان این دو شهر در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها گیر افتاده‌اند.

در حالی که نیروهای کرد و دولت سوریه در حال نزدیک شدن به مواضع داعش در رقه و حلب هستند، صدها هزار نفر از ساکنان این دو شهر در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها گیر افتاده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران، گروه‌های حقوق بشری می‌گویند 300 هزار نفر از ساکنان رقه در حالی که شبه نظامیان کرد خود را آماده عملیات برای آزادسازی این شهر می‌کنند، در آنجا در دام تروریست‌های داعش گیر افتاده‌اند.


همچنین گزارش‌های منتشره حاکی است حدود 100 هزار نفر از ساکنان استان حلب در پی حملات تروریست‌ها به مناطق نزدیک مرزهای ترکیه، در این مناطق تحت محاصره قرار گرفته‌اند.


یک گروه حقوق بشری ضد داعش موسوم به «رقه در سکوت قتل عام می‌شود»، اعلام کرد ساکنان این شهر به ازای فرار هر نفر 400 دلار به قاچاقچیان انسان پرداخت می‌کنند.


رقه پایتخت خودخوانده داعش به شمار می‌آید و از ماه مارس 2013 در اشغال تروریست هاست.مامون خطیب یکی از خبرنگاران مستقر در اعزاز سوریه گفت تروریست‌های داعش در عملیات اخیر خود در شمال حلب، کنترل مسیر اصلی میان شهرهای اعزاز و مارع در شمال سوریه و نزدیک مرزهای ترکیه را به دست گرفتند و 15 هزار نفر از ساکنان شهر مارع را تحت محاصره قرار دادند.


پابلو مارکو مدیر سازمان پزشکان بدون مرز در سوریه نیز گفت: «ما به شدت درباره حدود 100 هزار نفری که در مناطق میان مرزهای ترکیه و جبهه جنگ گیر افتاده‌اند، نگران هستیم.»


پیشروی اخیر داعش در شمال سوریه در حالی صورت گرفته است که گروه‌های تروریستی در ماه‌های اخیر در سوریه و عراق مجبور به عقب نشینی از بسیاری از مناطق تحت اشغال خود شده‌اند.


سوریه از سال 2011 (1389) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ 22 بهمن 1394 منتشر شد، حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شده‌اند.


در جنگ پنج ساله سوریه میلیون‌ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور جنگ زده آواره شده‌اند.

 منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :