موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/76440 :کد

0

هیچ پایگاه‌ نظامی ایرانی در کردستان عراق دایر نشده‌ است

  یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۲
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -هیچ پایگاه‌ نظامی ایرانی در کردستان عراق دایر نشده‌ است

نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت بر خلاف ادعای روزنامه‌ شرق الاوسط، سپاه‌ پاسداران هیچگونه پایگاهی نظامی در این منطقه ایجاد نکرده‌ است.

نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت بر خلاف ادعای روزنامه‌ شرق الاوسط، سپاه‌ پاسداران هیچگونه پایگاهی نظامی در این منطقه ایجاد نکرده‌ است.

 

به گزارش تحلیل ایران به‌ نقل از پایگاه‌ خبری ملت، روزنامه‌ شرق الاوسط در خبری مدعی شده‌ است که‌ سپاه‌ پاسداران ایران پایگاهی نظامی در اقلیم کردستان عراق تاسیس کرده‌ است.


به‌ اساس این گزارش، سپاه‌ پاسداران ایران پایگاه‌ نظامی موشکی در استان سلیمانیه‌ عراق در این اواخر دایر کرده‌ است و از این طریق سلاح و مهمات مورد نیاز پیشمرگان کرد را تامین می کند.


طبق ادعای شرق الاوسط، این پایگاه‌ نظامی در اطراف شهر سید صادق در استان سلیمانیه‌ قرار دارد و در طول چند ماه‌ گذشته‌ ایران از طریق ترابری هوایی مهمات مورد نیاز پیشمرگان کرد عراقی را تامین کرده‌ است.


با این حال ناظم دباغ، نماینده‌ اقلیم کردستان عراق ضمن رد تاسیس هر گونه‌ پایگاه‌ نظامی از سوی ایران در اقلیم کردستان، در این خصوص گفت: چنین چیزی صحت ندارد و ایران هیچ پایگاه‌ نظامی در اقلیم بنا نکرده‌ است چون اساسا ما با ایران هم مرزیم و برای گسترش روابط با این کشور، نیازی به‌ اینگونه‌ اقدامات نیست.


شایان ذکر است که‌ در یک سال گذشته‌ مسئولین ایران و اقلیم کردستان بر هماهنگی های امنیتی گسترده‌ ما بین دو طرف تاکیید کردند، به‌ ویژه‌ بعد از اشغال سوریه‌ و عراق توسط داعش نیاز امنیتی متقابل دو طرف به‌ یکدیگر بیشتر از گذشته‌ خویش را آشکار کرده‌ است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :