موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/76461 :کد

0

عواقب جبران ناپذیر انتقال آب از کارون

  یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۲
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -عواقب جبران ناپذیر انتقال آب از کارون

نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیست خوزستان گفت: از دولت می‌خواهیم با بازنگری نسبت به ارزیابی‌های محیط زیستی و با توجه به توان فعلی رودخانه کارون در موضوع انتقال آب بهشت‌آباد تجدیدنظر کند.

 

 

 

نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیست خوزستان گفت: از دولت می‌خواهیم با بازنگری نسبت به ارزیابی‌های محیط زیستی و با توجه به توان فعلی رودخانه کارون در موضوع انتقال آب بهشت‌آباد تجدیدنظر کند.

 
 
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار فارس در ایذه، هژیر کیانی امروز اظهار کرد: گردهمایی نجات کوهستان منگشت و تجلیل از دست‌اندرکاران طرح آموزشی محیط یار در مدارس با حضور فعالان محیط زیست استان خوزستان، مسئولان، هنرمندان در منطقه زیارتی گردشگری بقعه امام‌زاده عبدالله (س) بر فراز بام 3 هزار متری خوزستان در قالب یک برنامه زیست‌محیطی صورت گرفت.

وی بابیان اینکه در این همایش مشکلات منطقه و کوهستان منگشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: مدیر آموزش‌ و پرورش بخش صیدون، فعالان محیط‌زیست استان خوزستان، امام‌جمعه صیدون، مسئول محیط‌زیست شهرستان ایذه و یکی از قضات منطقه با برپایی نشست هم‌اندیشی به بررسی مسائل محیط منطقه و روشنگری در باب محیط‌زیست پرداختند.

نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیست خوزستان بابیان اینکه به‌احتمال زیاد به‌زودی اداره حفاظت محیط‌زیست باغملک راه‌اندازی شود خاطرنشان کرد: مساله خشکیدگی بلوط و نبود پاسگاه منابع طبیعی برای جلوگیری از تخریب، طبیعت بکر منطقه را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به فقر اقتصادی مردم منطقه و روش تأمین مواد سوختی اضافه کرد: در بیانیه پایانی بر تأمین سوخت جایگزین و گازکشی منطقه بقعه امام‌زاده عبدالله (س) برای رفاه اهالی تأکید خواهد شد تا جنگل و بلوط‌زارها در امان باشند که در این بیانیه و طی نامه‌های جداگانه از مسئولان برای ایجاد اداره محیط‌زیست باغملک تلاش خواهیم کرد.

کیانی با اشاره به مساله نگران‌کننده این روزهای انتقال آب سرشاخه‌های خوزستان گفت: ما پرسش‌گری و مطالبه‌گری در حوزه‌ی محیط‌زیست را مبتنی بر ابلاغیه مقام معظم رهبری در رابطه با سیاست‌های کلی محیط‌زیست کشور پی می‌گیریم و از دولت می‌خواهیم با بازنگری نسبت به ارزیابی‌های محیط زیستی و با توجه به توان فعلی رودخانه کارون در موضوع انتقال آب بهشت‌آباد تجدید نظر کند و نسبت به عواقب محیط زیستی که این طرح برای پایداری جلگه خوزستان و مردم ایجاد می‌کند هشدار می‌دهیم.

وی در پایان گفت: کارون تمدن‌ساز آبروی آب‌های ایران است و نباید نسبت به نابودی آن بی‌تفاوت باشیم.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :