موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رخداد اجتماعی

a/76466 :کد

0

اعزام ۲هزار مبلغ در استان تهران۱۰۰نمایشگاه فرهنگی دائر میشود

  یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -اعزام ۲هزار مبلغ در استان تهران۱۰۰نمایشگاه فرهنگی دائر میشود

تهران-برگزاری مراسم در ۵۰۰ مسجد، حسینیه و هیئت مذهبی، اعزام دو هزار مبلغ و برپایی ۱۰۰ ویژه‌برنامه از مهم‌ترین اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی در آستانه سالگرد ارتحال امام راحل است.

تهران-برگزاری مراسم در ۵۰۰ مسجد، حسینیه و هیئت مذهبی، اعزام دو هزار مبلغ و برپایی ۱۰۰ ویژه‌برنامه از مهم‌ترین اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی در آستانه سالگرد ارتحال امام راحل است.

 

به گزارش تحلیل ایران، در آستانه ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران، دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف خود را مهیای برگزاری باشکوه این مناسبت می‌کنند.


معرفی ابعاد شخصیتی امام راحل و نقش امام خمینی(ره) در بیداری امت اسلامی و مردم آزادیخواه جهان و الگو گیری کشورهای مختلف از انقلاب اسلامی ازجمله اهدافی است که در مراسم گرامیداشت ارتحال امام راحل دنبال می‌شود.


همچنین تجدید میثاق دوباره امت با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و امام راحل در حاشیه برنامه‌های سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) پیش‌بینی‌شده است.


ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران نیز خود را مهیای گرامیداشت یوم‌الله ۱۴ و ۱۵ خرداد کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که بیش از سه هزار برنامه متنوع با محوریت و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در استان تهران اجرایی گردد.


برگزاری مراسم در ۵۰۰ مسجد، حسینیه و هیئت مذهبی، اعزام دو هزار مبلغ و برپایی ۱۰۰ ویژه‌برنامه از مهم‌ترین اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی در آستانه سالگرد ارتحال امام راحل است.


حجت الاسلام رضا غلامی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین اظهار داشت: اداره تبلیغات اسلامی یکی از اعضای فعال ستاد برگزاری مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد در شهرستان ورامین است.


وی افزود: تلاش شده است تا از ظرفیت مبلغین، فعالان فرهنگی و مذهبی، هیئات مذهبی، شعاری آیینی و موسسات قرآنی برای برگزاری باشکوه تر برنامه سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل و قیام تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲ استفاده شود.


غلامی یادآور شد: ارسال پیامک به فعالان فرهنگی و مذهبی، توزیع بروشور و کتاب، برگزاری مراسم های ویژه در برخی موسسات قرآنی و اعزام مبلغ و روحانی به مناطق مختلف در این ایام دنبال می شود.


رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین گفت: باید سیره و شخصیت امام راحل و ابعاد مختلف قیام تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲ برای اقشار مختلف مردم در مراسم های برگزار شده، تشریح شود.


آمادگی ۲۰اداره تبلیغات اسلامی استان تهران برای بزرگداشت سالگرد ارتحال امام


حجت‌الاسلام نصیر نیک نژاد نیز در این زمینه با اشاره به آمادگی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران برای برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل و قیام تاریخی ۱۵ خرداد اظهار داشت: تلاش شده است تا برای برگزاری باشکوه مناسبت‌های پیش رو از ظرفیت و پتانسیل موجود استفاده شود.


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: مؤسسات قرآنی، هیئات مذهبی، شعرای آیینی، مبلغین و فعالان فرهنگی و تبلیغی در این راستا به کمک ادارات تبلیغات اسلامی در شهرستان‌های مختلف استان تهران می‌آیند.


وی با اشاره به برنامه‌ریزی ۲۰ اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان‌های استان تهران افزود: ۲۰ اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان‌های استان تهران برای برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال امام راحل برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌اند.


پیش‌بینی ۱۰۰ ویژه‌برنامه فرهنگی در مساجد و مؤسسات قرآنی استان تهران

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به این نکته که همزمان با سالگرد رحلت ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، برنامه‌های ویژه‌ای در مساجد استان برگزار می‌شود، یادآور شد: ۵۰۰ مسجد، حسینیه و هیئت مذهبی برای برگزاری باشکوه برنامه‌ها ساماندهی شده‌اند.


نیک نژاد تأکید کرد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، ۱۰۰ ویژه‌برنامه فرهنگی و مذهبی همزمان با سالگرد ارتحال امام راحل در مساجد و مؤسسات قرآنی برگزار خواهد شد.


اعزام ۲ هزار مبلغ به نقاط مختلف استان تهران


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران متذکر شد: تلاش شده است تا در برنامه‌های سالگرد ارتحال امام راحل و قیام ۱۵ خرداد از ظرفیت مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد برای برگزاری باشکوه تر برنامه ها استفاده شود.


وی با اشاره به اعزام مبلغین به مناطق مختلف استان تهران و برپایی ۱۰۰ نمایشگاه فرهنگی تأکید کرد: اعزام دو هزار مبلغ در عرصه های گوناگون به مناطق مختلف استان تهران و اجرای برنامه توسط ۱۵۶ روحانی مستقر از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که به اجرا گذاشته می شود.


نیک نژاد گفت: سازمان تبلیغات اسلامی تلاش کرده است تا از ظرفیت های مختلف برای برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال امام راحل استفاده کند و در این میان دستگاه های دیگر نیز برنامه هایی را در این ایام برگزار خواهند کرد.


وی متذکر شد: در مجموع پیش بینی می شود که بیش از سه هزار برنامه متنوع همزمان با سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل برگزار شود.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :