موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/76496 :کد

0

منتخبین مجلس دهم باید پیرو خط امام و رهبری باشند

  یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -منتخبین مجلس دهم باید پیرو خط امام و رهبری باشند

دومین نشست فراکسیون ولایت جمعه شب در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد؛ در این نشست ۱۸۸ منتخب مجلس دهم حضور داشتند.

دومین نشست فراکسیون ولایت جمعه شب در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد؛ در این نشست 188 منتخب مجلس دهم حضور داشتند.
 

به گزارش تحلیل ایران: پس از انتخابات مجلس دهم که در دو مرحله برگزار شد، اصلاح طلبان با تبلیغات و سر و صدای بسیار اعلام کردند که اکثر کرسی‌های بهارستان را تصاحب کرده‌اند؛ اما پس از فروکش کردن هیجانات و القائات کاذب رسانه‌ای، واقعیت‌ها عیان گشت و سلسله نشست‌های دو فراکسیون عمده مجلس دهم، نشان داد که تمایل اکثریت اعضای این مجلس به کدام سمت است. 


حمایت 181 منتخب مجلس دهم از ریاست لاریجانی در نشست نخست فراکسیون ولایت

نخستین نشست فراکسیون فراگیر اصولگرایان که نام آن به سبب وجه مشترک ولایتمداری اعضا، به فراکسیون "ولایت" تغییر کرده است، روز شنبه 18 اردیبهشت در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد؛ در این همایش که با حضور آیت‌الله موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز برگزار شد، 181 منتخب مجلس دهم از ریاست علی لاریجانی بر این مجلس حمایت کردند.

آنطور که یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس دهم در پایان جلسه 18 اردیبهشت اعلام کرد، برگه حضور در جلسه مزبور به امضای 154 منتخب مجلس دهم رسید و 27 نماینده دیگر نیز به صورت تلفنی اعلام حضور کردند.

اسلام ناب محمدی؛ نخستین اصل مانیفست فراکسیون ولایت

همچنین در نشست روز 18 اردیبهشت، علی لاریجانی رئیس مجالس هشتم و نهم طی سخنانی به تشریح مبانی کار تشکل‌های انقلابی پرداخت و با اشاره به اهتمام شهید بهشتی به ارائه مانیفست در کار حزبی، اظهار داشت: اولین مبنا، اسلام ناب محمدی،  یعنی همان قرائت حوزه‌های علمیه است.

لاریجانی از قانون اساسی به عنوان دیگر مبنای کار حزبی و تشکلی در ایران یاد کرد و با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی حوادث مختلفی رخ داد که اگر ولایت فقیه نبود مشکلات ما بیش از این می‌شد، تصریح کرد: کمتر کسی است که در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز داخلی به اندازه رهبر انقلاب آشنایی داشته باشد؛ ایشان کشور را از بحران‌های داخلی عبور دادند و ما مسلک ایشان را راه خود می‌دانیم.

وی با تصریح بر این نکته که باید با تعصب به منافع ملی نگاه کنیم، چرا که منافع ملی جای چانه‌زنی و اعمال گرایش‌های جناحی نیست، تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرموده بودند که مسئله من اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست بلکه مسئله من انقلابی بودن است و در جای دیگر گفته‌اند که من اصولگرای اصلاح‌طلب هستم.

اصرار عده‌ای بر انداختن سایه کلوب‌های سیاسی در مجلس

وی با بیان اینکه اکثر شما منتخبان ملت تجربیاتی دارید چه نیازی است که پدربزرگ‌ها از بیرون مجلس شما را در زمینه سیاسی راهبری کنند؟ افزود: برخی اصرار دارند با تقسیم‌بندی‌های جناحی، سایه کلوپ‌های سیاسی را به داخل مجلس بیندازند؛ مگر اینها بیرون از مجلس چقدر تاثیرگذارند؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود مردمی کردن اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی را یکی از محورهای کار مجلس دهم برشمرد و با تاکید بر اینکه ما چاره‌ای جز فراگیر کردن اقتصاد و دادن آن به دست مردم نداریم، اظهار داشت: در اکثر موارد سیاست‌های اصل 44 به نتیجه نرسید. دولت ملزم به واگذاری اقتصاد به مردم است؛ مجلس در این 2 سال دو بار به دولت اجازه داده که پروژه‌های نیمه‌تمام را به بخش خصوصی واگذار کند اما دولت این پروژه‌ها را واگذار نکرد و مرتکب اشتباه شد.

لاریجانی حمایت از مستضعفان را جهت‌گیری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: این تصور که آمریکایی‌ها اگر در حوزه‌ای دست از دشمنی برداشتند در حوزه‌ای دیگر آن را ادامه نمی‌دهند، ساده‌لوحانه است. عده‌ای می‌گویند انقلاب اسلامی تمام شد و جمهوری اسلامی به جای آن آمده است در حالی‌که جمهوری اسلامی کالبدی بر روح انقلابی اسلامی است.   

منتخبین مجلس دهم باید پیرو خط امام و رهبری باشند

همچنین در این همایش آیت‌الله موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز نیز با بیان اینکه جهت‌گیری منتخبین در انتخاب رئیس و هیئت رئیسه، اولویت‌های نظام و انقلاب و امام و رهبری باشد، تصریح کرد: منتخبین مجلس دهم باید پیرو خط امام و رهبری بوده و آرمان‌گرایی باید از خصیصه‌های بارز آنها باشد و نیز ثواب و عقاب کارهای خود را در انجام امور مدنظر قرار دهند.

اظهار تمایل 188 منتخب مجلس دهم به ریاست لاریجانی بر فراکسیون ولایت

دومین نشست فراکسیون ولایت جمعه شب در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد؛ در این نشست 188 منتخب مجلس دهم حضور داشتند؛ محسن کوهکن منتخب مردم لنجان در مجلس دهم در گفت‌ وگو با خبرگزاری میزان، پیرامون این نشست اظهار داشت: در نشست جمعه شب، اگرچه به صورت رسمی برای تصدی ریاست فراکسیون ولایت رای گیری انجام نشد اما اکثریت قریب به اتفاق حاضران در این نشست تمایل به ریاست علی لاریجانی بر فراکسیون ولایت داشتند.

میهمان ویژه نشست دوم فراکسیون ولایت 

همچنین جلسه جمعه شب فراکسیون ولایت مجلس دهم، یک میهمان ویژه داشت؛ سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران میهمان ویژه این نشست بود که با تحلیل‌هایش از شرایط نوین مبارزه با جبهه استکبار و دورنمای تحولات منطقه، حضار را مستفیض کرد.    
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر در شرایطی مثل بعد از بیت‌المقدس هستیم گفت: امروز قدرت بسیج تمام امکانات علیه دشمن را در سطوح مختلف داریم که در این خصوص نقش مجلس نیز بی بدیل است که لازم است به کارکردهای مجلس نیز اشاره شود.

وی ادامه داد: تسهیل تصمیم گیری اثر جدی در بسیج امکانات دارد که عمدتا برعهده ریاست مجلس است و به قانون شدن امور در این زمینه کمک بسزایی می کند و نقش خاصی دارد همچنین نقش مجلس در قانونمند کردن بسیج امکانات و تجهیزات در راستای رسیدن به اهداف نظام اساسی است و مجلس هرجا ایستادگی کرده توانسته بر دولت تأثیر گذاشته و جهت دهی در مردم داشته باشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین در این نشست از علی لاریجانی به سبب نگاه ویژه‌اش به مسائل مرتبط با سیاست خارجی تشکر کرد و از نمایندگان مجلس دهم  خواست، تا در جاهایی که باید به سیاست خارجی کمک شود این همکاری را داشته باشند چرا که نقش آن‌ها گاهی از وزارت خارجه نیز مهم تر است. 

5 اصل محوری فراکسیون ولایت

همچنین در نشست جمعه شب فراکسیون ولایت که با حضور 188 منخب مجلس دهم برگزار شد، علی لاریجانی طی سخنانی 5 اصل حفظ دین، توسعه سیاسی بر مبنای مردمسالاری دینی، توسعه دیپلماسی، توسعه علمی مبتنی بر بومی‌سازی و توسعه اقتصادی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی را محور حرکت عمومی کشور جهت نیل به اهداف اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست. 

لاریجانی در این نشست تصریح کرد:می‌توانیم فراکسیونی فعال و جهت دار و مطابق با آرمان های نظام داشته باشیم که با این اصول 5گانه و با محوریت دیانت و ولایت باشد و با عنوان «فراکسیون ولایت» ما را به هم پیوند دهد.
 منبع : میزان 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :