موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/76497 :کد

0

کارشکنی عربستان در امر حج ناشی از روابط خاص با اسرائیل است

  یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۱
تعداد بازدید : ۴۶۱   
 تحلیل ایران -کارشکنی عربستان در امر حج ناشی از روابط خاص با اسرائیل است

امام جماعت لندن گفت: عربستان به خاطر داشتن سیاست های خاص دولت و عقائد مخصوص تعامل خاصی با دولت ایران و همچنین با پیروان اهل بیت(ع) دارد.

 

 

 

امام جماعت لندن گفت: عربستان به خاطر داشتن سیاست های خاص دولت و عقائد مخصوص تعامل خاصی با دولت ایران و همچنین با پیروان اهل بیت(ع) دارد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، کارشکنی های عربستان سعودی و سیاسی کردن قضیه حج امری است که حضور زائران ایرانی در حج تمتع سال ۹۵ را با مشکلات زیادی مواجه کرده است و از دیگر سو ضعف مدیریتی عربستان در اداره و سازماندهی امور حج و حوادثی نظیر منا و غیره که سال های گذشته نیز سبب از دست رفتن جان زائران کشورهای مختلف شد، موضوع دیگری است که قابل تامل و نیازمند بررسی از سوی کشورهای اسلامی است.


«غلام حر شبیری» امام جماعت لندن در خصوص مدیریت عربستان بر مناسک حج و اینکه چرا این کشور مدیریت حج را سیاسی کرده ،گفت: دولت سعودی از سالهای متمادی کار شکنی های زیادی در امر حج انجام دادہ است.


مهر نوشت: وی در ادامه تصریح کرد: دولت ریاض به خاطر داشتن سیاست های خاص دولت و عقائد مخصوص تعامل خاصی با دولت ایران و همچنین با پیروان اهل بیت(ع) دارد.


امام جماعت لندن در ادامه یادآور شد: دولت سعودی روابط خود را با رژیم اسرائیل شروع نمودہ و برای خوشنودی اربابان خود روابط خود را با دولت ایران سست نمودہ است.


امام جماعت لندن در خصوص راهکار مقابله با سیاسی کردن مدیریت حج از سوی عربستان توسط کشورهای اسلامی نیز تصریح کرد: دولت سعودی صلاحیت ادارہ حج را ندارد و در سال های گذشته مدیریت ناقص ریاض باعث کشته شدن صدها نفر شد.


وی در ادامه افزود: تنها فاجعه منا در سال گذشته که جان هزاران نفر از حجاج را گرفت نشان می دهد که دولت سعودی صلاحیت ادارہ حج را از دست دادہ است و کشور های اسلامی همه باید به فکر ادارہ حج باشند و کمیته ای متشکل کشورهای مختلف برای سازماندهی و اداره امور حج تشکیل دادہ شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :