موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/76543 :کد

0

دشمن از نفوذ در ترکیب جدید هیئت رئیسه خبرگان ناامید شد

  یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۳
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -دشمن از نفوذ در ترکیب جدید هیئت رئیسه خبرگان ناامید شد

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: انتخاب لاریجانی به‌عنوان رئیس موقت مجلس دهم به گمانه‌زنی‌های ۶ماهه اخیر پایان داد و نسبت اکثریت و اقلیت را شفاف کرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: انتخاب لاریجانی به‌عنوان رئیس موقت مجلس دهم به گمانه‌زنی‌های ۶ماهه اخیر پایان داد و نسبت اکثریت و اقلیت را شفاف کرد.


به گزارش تحلیل ایران، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت ضمن گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) و قیام تاریخی 15 خرداد اظهار کرد: نام امام خمینی(ره) درخشان‌ترین نام در نیم قرن اخیر است و هنوز نام او پشت ابرقدرتها، کفار، منافقین و مشرکین را می‌لرزاند.


وی  افزود: اگر نمودار فزاینده قدرت ملت ایران و قدرت انقلاب اسلامی در جهان را طی نیم قرن اخیر رسم کنیم ملاحظه خواهیم کرد که این قدرت روزبه‌روز افزایش می‌یابد به‌طوری که امروز جمهوری اسلامی یکی از تعیین‌کنندگان معادلات قدرت و اثرگذار در منطقه و جهان است.


حبیبی با اشاره به 5 نامه اوباما به رهبری معظم انقلاب اسلامی بیان داشت: اینکه رئیس‌جمهور یک کشور مقتدر و استعمارگر با این لحن نامه‌هایی خطاب به رهبری دارد نشان قدرت اسلام و قدرت ملت در رویارویی با استکبار جهانی است.


وی افزود: باید دید که در ورای این نامه‌ها چیست و متناسب با اقتدار نظام و نقشه‌های پشت‌پرده آن را تحلیل کرد.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی خطر نفوذ را در جمهوری اسلامی جدی دانست و با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان و نیز دانش‌آموخته‌های دانشگاه امام حسین(ع) تصریح کرد: تکیه رهبری معظم انقلاب روی اقتدار ملی و جهاد کبیر به‌عنوان تنها راه پیشرفت و مقابله با نفوذ فوق‌العاده مهم است و همه باید این جهاد کبیر را به‌گونه‌ای انجام دهند که حق جهاد را به جا بیاورند.


وی افزود: نکته‌سنجی رهبری در نه گفتن به کفار و مشرکین به‌عنوان جهاد کبیر همواره باید مد نظر مسئولان باشد. وجود هرگونه روحیه سازشکارانه در مقابل این جهاد کبیر قرار می‌گیرد.


حبیبی خاطرنشان کرد: اکنون با مجاهدت رهبری در مدیریت جامعه اسلامی و انقلابی پس از ارتحال امام(ره) ملت ایران به آن‌چنان اقتداری رسیده است که یک نظام نیرومند با تکیه به ارزشهای الهی و معیارهای قرآنی و یک دولت نیرومند و مستقر را در منطقه پدید آورده است که تندبادهای سیاسی و بحرانهای جهانی کمترین تأثیری در آن ندارند.


وی با اشاره به شکل‌گیری مجلس خبرگان و انتخاب آیت‌الله جنتی به‌عنوان رئیس آن مجلس تصریح کرد: دوره جدید یکی از نهادهای نیرومند انقلاب که نقش صیانت از اسلامیت و جمهوریت نظام و به‌خصوص جایگاه ولایت فقیه را دارد هفته گذشته شکل گرفت. دشمن با ترکیب هیئت رئیسه جدید و آرامش حاصل از انتخابات مجلس خبرگان و استقرار این نهاد مقدس از نفوذ در این نهاد تعیین‌کننده ناامید است. ملت ایران با هوشمندی و بصیرت در ناامید کردن دشمن به‌ویژه انگلیس خبیث حرف آخر را زدند.


حبیبی با اشاره به افتتاح مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری دو اولویت فوری برای مجلس را برشمردند؛ ژرف‌سازی فرهنگ اسلامی و اقتصاد مقاوم. ما از نمایندگان مجلس می‌خواهیم دولت را در کارآمدی با اهتمام به این دو اولویت کمک کنند و اگر از این مسیر انحرافی پدید آمد با نظارت دقیق و هوشمندانه آن را به ریل اصلی حرکت انقلاب برگردانند.


وی با تبریک به لاریجانی به‌عنوان رئیس مجلس افزود: انتخاب لاریجانی به‌عنوان رئیس موقت مجلس دهم به گمانه‌زنی‌های 6ماهه اخیر پایان داد و نسبت اکثریت و اقلیت را شفاف کرد.


حبیبی گفت: برخی ایران را فقط تهران می‌دانند در حالی که ما کشوری به‌وسعت یک‌میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار کیلومترمربع داریم و همه کسانی که در این سرزمین زندگی می‌کنند حقوق مساوی دارند. نمایندگان محترم تهران همان‌قدر نماینده هستند که وکلای مردم مشهد، اصفهان، تبریز و سایر نقاط کشور نماینده ملت هستند.


وی افزود: ترکیب مجلس هرطور باشد باید پیگیر مطالبات حقیقی مردم باشد. مردم دغدغه‌هایی دارند که به مراجع عالی‌قدر منعکس نموده‌اند. مردم حداقل ده دغدغه مهم دارند که مجلس و دولت باید به آن توجه و اهتمام کنند.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضع اخیر وزارت خارجه آمریکا که ایران باید آزمایش‌های موشکی خود را متوقف کند و اگر می‌خواهد از مواهب برجام برخوردار شود باید در سیاستهای داخلی خود  تجدید نظر کند، گفت: دولت باید این گستاخی‌ها را با موضع‌گیری انقلابی پاسخ بدهد و مجلس هم به‌عنوان نقطه اتکای مردم انقلابی باید پاسخی قاطع و پشیمان کننده به فزون‌خواهی‌های آمریکا بدهد.


وی افزود: مجلس باید مصوبات خود را در برجام مطالبه و از طریق نظارت دقیق مسیر درستی برای اجرای برجام تعیین کند.


حبیبی به آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و آنها را در مرز بحران دانست و تأکید کرد: دولت و مجلس باید با بسته‌های حمایتی از محرومین و مستضعفین جلوی این بحران را بگیرند. نابسامانی‌های اقتصادی و بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از نابسامانی‌های اجتماعی است.


وی افزود: یکی از محرک‌های آسیب‌های اجتماعی موضوع بیکاری به‌ویژه بیکاری فارغ‌التحصیلان است. دولت باید با کمک مجلس بسته اشتغال را در حل بحران‌های اجتماعی ارائه دهد و پاسخی شایسته در این باره داشته باشد.


حبیبی در پایان با گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی اظهار امیدواری کرد که پرچم لااله الا الله بر فراز قلل رفیع جهان برافراشته شود و طواغیت زمان با غلبه مستضعفین بر مستکبران عالم نابود شوند.


وی همچنین یاد شهدای 15 خرداد 42 را گرامی داشت و برای علو درجات آنها دعا کرد.

حبیبی در پایان آغاز ولایت حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای را به ایشان و به خبرگان محترم و به ملت بزرگ ایران تبریک گفت و از خدای متعال مزید توفیقات معظم‌له را از حضرت احدیت مسئلت کرد.

 منبع : خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :