موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پناهجویان

a/76643 :کد

0

ناامیدی از کمک‌رسانی سازمان ملل علت افزایش مهاجران کودک است

  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۶
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -ناامیدی از کمک‌رسانی سازمان ملل علت افزایش مهاجران کودک است

مقامات سازمان‌های خیریه انگلیس می‌گویند که حضور کودکان پناهجویی که حداکثر سنشان ۹ سال است و بدون همراه خود را به دست قاچاقچیان انسان می‌سپارند به مرز هشدار رسیده است.

مقامات سازمان‌های خیریه انگلیس می‌گویند که حضور کودکان پناهجویی که حداکثر سنشان ۹ سال است و بدون همراه خود را به دست قاچاقچیان انسان می‌سپارند به مرز هشدار رسیده است.

به گزارش تحلیل ایران ؛ روند حضور کودکان پناهجو در حالی رو به افزایش گذاشته است که این کودکان که حداکثر سنشان 9 سال است خود را به قاچاقچیان انسان می‌سپارند تا آنها را از گذرگاه‌های خطرناک و صعب‌العبور به اروپا برسانند.

بر اساس گزارش رونامه انگلیسی ایندیپندنت، مقامات سازمان‌های خیریه با اشاره به این موضوع، هشدار دادند که تعداد این کودکان که خود را به دست قاچاقچیان انسان می‌سپارند تا در تلاشی ناامیدانه آنها را به اروپا برسانند رو به افزایش است.

این گزارش در حالی مخابره شده است که بیش از یک سوم از 200 هزار پناهجویی که به یونان، ایتالیا و اسپانیا رسانده‌اند افارد زیر 18 سال هستند و سازمان‌های کمک‌رسانی نسبت به افازیش این تعداد که پدیده‌ای نگران‌کننده است.

«جما پارکین»، سخنگوی سازمان حمایت از حقوق کودکان در این رابطه گفت:"درصد کودکانی که بدون همراه به سمت اروپا می‌آیند به طور چشمگیری افزایش یافته است".

وی با اشاره به این موضوع که حداکثر سن این کودکان 9 سال است، این پدیده را به دلیل ناامیدشدن مردم از برنامه‌هایی که سازمان ملل درپیش گرفته دانست.

خانم پارکین ادامه داد:"از دست دادن امید نسبت به کمک مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد در امدادرسانی به این خانواده‌های منجر به این شده است که این خانواده‌ها فرزاندان خود را به امید رسیدن به اروپا و گرفتن پناهندگی و پیدا کردن کار و ارسال پول تنهای تنها به دست قاچاقچیان بسپارند".

وی با اشاره به این موضوع که این نوجوانان تحمل این همه فشار را ندارند، گفت:"در بهترین حالت اگر این کودکان بتوانند خود را به اروپا برسانند، تحت بدترین نوع استثمار قرار خواهند گرفت و به شدت در معرض اخاذی و آسیب‌های جنسی خواهند بود".

بر اساس این گزارش، سال گذشته تقریبا 10هزار کودک به تنهایی به سمت اروپا به راه افتاده‌اند؛ این درحالی است که بیشترین تعداد کشته‌شدگان در میان پناهجویان که به مقصد انگلیس حرکت کرده بودند را کودکان تشکیل می‌دهند.

 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :