موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/76685 :کد

0

آماده صلح با دولت افغانستان هستیم

  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۸
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -آماده صلح با دولت افغانستان هستیم

یکی از سرکردگان ارشد گروه انشعابی طالبان برای انجام مذاکرات صلح با مقامات افغانستانی اعلام آمادگی کرد.

 
یکی از سرکردگان ارشد گروه انشعابی طالبان برای انجام مذاکرات صلح با مقامات افغانستانی اعلام آمادگی کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، ملا عبدالمنان نیازی در جمع 200 نفری از طرفدارانش گفت: با اینکه جناح وی هیچ اعتماد و ایمانی به دولت وحدت ملی ندارد اما حاضر به انجام مذاکره با افغانستان است.سرکرده شاخه انشعابی طالبان همچنین خواستار اجرای قوانین اسلامی و خروج نیروهای خارجی از افغانستان شد.

 

میزان به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: جناح اصلی طالبان نیز این خواسته را مطرح کرده اما اعلام کرده در صورتی در مذاکرات صلح شرکت می کند که خواسته هایش برآورده شود.نیازی معاون ملا محمد رسول است که با ایجاد شکاف در بین طالبان، تابستان سال گذشته، از سوی اعضای ناراضی طالبان به سمت سرکرده این گروه انتخاب شد.
 
نیازی پیش از این در گفت‌وگو با رسانه‌ها، سرکردگی هبت‌الله آخندزاده را قابل قبول ندانسته و گفته بود: هبت الله ساکن ولایت قندهار است و عضو کابینه منصور می‌باشد. وی در بین مردم افغانستان شناخته شده نیست.این در حالی است که «بیرس ریدیل»رییس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفته است که ملا هبت الله آخندزاده سرکرده جدید گروه طالبان علاقه‌‌ای به گفت‌وگوهای صلح ندارد.
 
به گفته‌ی رییس پیشین سیا، ملا هبت الله اخندزاده تنها به فکر راه اندازی حملات نظامی است و امکان افزایش خشونت‌ها در فصل جنگی سال جاری در افغانستان وجود دارد.ملا هبت‌الله آخندزاده هفته‌ پیش از سوی طالبان به عنوان سرکرده جدید این گروه انتخاب شد.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :