موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/76687 :کد

0

اکثر کرسی های مجلس و خبرگان برای اصول گرایان است

  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -اکثر کرسی های مجلس و خبرگان برای اصول گرایان است

تبلیغات اصلاح طلبان به جز تهران در استان ها و شهرستان های کشور نتیجه خاصی را به همراه نداشت.


 عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه از همان اسفند ماه سال گذشته همواره پیش بینی ها حول این محور بود که اصولگرایان پیشتاز دو انتخابات هفتم اسفند خواهند شد گفت: تبلیغات اصلاح طلبان به جز تهران در استان ها و شهرستان های کشور نتیجه خاصی را به همراه نداشت.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با میزان در خصوص پیروزی اصولگرایان در به دست آوردن اکثر کرسی های پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین ریاست نیروهای آن بر این دو مجلس، اظهار کرد: پیروزی اصولگرایان در انتخابات هفتم اسفند و به دست آوردن ریاست دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی از ابتدا برای ما مسلم و قابل پیش بینی بود، منتها تبلیغات و فضاسازی بسیار زیاد اصلاح طلبان به ویژه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باعث شده بود که عده ای در این موضوع تردید کنند.

وی با بیان اینکه از همان اسفند ماه سال گذشته همواره پیش بینی ها حول این محور بود که اصولگرایان پیشتاز دو انتخابات هفتم اسفند خواهند شد گفت: تبلیغات اصلاح طلبان به جز تهران، در استان ها و شهرستان های کشور نتیجه خاصی را به همراه نداشت.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با اشاره به اینکه در انتخابات هفتم اسفند تهران، بنا به دلایلی اصولگرایان نتوانستند پیروز صحنه شوند عنوان کرد: "کم کاری دوستان ما در تهران" و "تفاوت فرهنگ تهران با شهرستان ها"، دو دلیل اصلی رای نیاوردن اصولگرایان در تهران بود.
 
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان در برهه کنونی نیروی خاصی ندارند که بتوانند بر روی درخشیدن آن حساب کنند، گفت: در پنجمین دوره مجلس خبرگان دست اصلاح طلبان به کلی خالی مانده و تجربه نیز ثابت کرده که در تمام دوره ها در مجلس شورای اسلامی، مستقلین به اصولگراها گرایش داشته و به آنها ملحق می شوند.

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان تاکید کرد: اتفاقی که روز گذشته در مجلس صورت گرفت و در نتیجه آن لاریجانی برای بار سوم ریاست قوه مقننه را با رای نمایندگان ملت بدست آورد، اتفاق غیر مترقبه ای نبود و از ابتدا قابل پیش بینی بود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :