موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/76746 :کد

0

علم پزشکی در غرب به تجارت پزشکی تبدیل شده است

  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۴
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -علم پزشکی در غرب به تجارت پزشکی تبدیل شده است

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه باید به نقطه مرجع علمی جهان دست یابیم گفت: علم پزشکی در غرب به تجارت پزشکی تبدیل شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه باید به نقطه مرجع علمی جهان دست یابیم گفت: علم پزشکی در غرب به تجارت پزشکی تبدیل شده است.
 

به گزارش تحلیل ایران، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران امروز دوشنبه طی سخنانی در همایش اهدای درجه یک عالی به بیمارستان  بقیه‌الله با اشاره به موفقیت این بیمارستان در بین بیمارستان‌های با کیفیت، این موفقیت را از روی شانس و اتفاق ندانست و گفت: این موفقیت از نتایج همدلی و داشتن ارزوهای بزرگ است.
 
وی افزود: شان دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان بقیه‌الله همین شکوفایی و درخشندگی است، چرا که ما دنبال احیای یک تمدن هستیم و این به سادگی امکان پذیر نیست.
 
جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر مطالعه تاریخ اسلام و ایران برای شناخت بهتر تمدن اسلام گفت: ابن‌سینا نماد این تاریخ است؛ کتاب قانون آن دانشمند پزشکی هنوز هم تدریس می‌شود، یا زکریای رازی را برترین دانشمند پزشک جهان می‌دانند و کتاب‌های او به زبان‌های مختلف ترجمه و تدریس می‌شود و اینها از مفاخر ایران و اسلام است.
 
سردار سلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی به فضل الهی در مسیر بازیایی این تمدن است و این کار امکان‌پذیر است، مسیر هم همین است، چرا که رهبری انقلاب دستیابی به این هویت از دست رفته را برای ما هدف قرار داده‌اند.
 
وی تصریح کرد: اینکه ما امروز ماهواره به آسمان می‌فرستیم و موشک‌های‌مان با دقت بالا مسیر را طی می‌کنند و یا در فناوری‌های هسته‌ای و نانو و بیو پیشرفت کرده‌ایم جزء اعجاز نیست، بلکه قرن‌ها قبل وجود داشته و اکنون در حال بازیایی آن هستیم.
 
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه باید به نقطه مرجع علمی جهان دست یابیم و همه پیشرفت‌ها براساس پیشرفت ما اندازه‌گیری شود، گفت: متاسفانه علم پزشکی براساس مدل غربی به تجارت پزشکی تبدیل شده و برجستگی بیمارستان بقیه‌الله این است که در حال رجعت به پزشک اخلاقی در جامعه است.
 
سردار سلامی گفت: نرخ درمانی بودجه درمانی آمریکا 17 درصد است و این بالاترین نرخ تخصیص بودجه است، اما آمریکا در نرخ مرگ و میر نوزادان در رتبه 13 جهان قرار دارد و این خیلی بد است و این یعنی درمان محوری و فقط دنبال دانش حرفه‌ای هستند و روی موارد دیگر کار نمی‌کنند.
 
وی اضافه کرد: در بیمارستان بقیه‌الله تکیه‌های معنوی به مهارت حرفه‌ای پزشکان ارزش افزوده ایجاد می‌کند و این عامل مهم موفقیت است و افتخار می‌کنیم به وجود چنین انگیزه‌هایی؛ توصیه می‌کنم در درمان پیشرفته‌ترین تجهیزات را مبتنی بر اصلاح معنوی مطابق اسلام را پیش ببرید و امکان ندارد که تلاش کنید و پاداش نگیرید.
 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :