موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/76795 :کد

0

پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح رونمایی شد

  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۶
تعداد بازدید : ۱۶۰۵   
 تحلیل ایران -پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح رونمایی شد

با حضور فرمانده نیروی انتظامی و رئیس پلیس راهور ناجا از پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح در شهرک آزمایش رونمایی شد.با حضور فرمانده نیروی انتظامی و رئیس پلیس راهور ناجا از پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح در شهرک آزمایش رونمایی شد.


به گزارش تحلیل ایران، امروز با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح رونمایی شد.


در حاشیه این مراسم، سرهنگ سعید روحی معاون فنی مهندسی و رئیس شماره‌گذاری راهور ناجا در مورد جزئیات پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پلاک خودروهای نیروهای مسلح بعد از جلسات متعدد ناجا با ستاد کل نیروهای مسلح در سال 94 طراحی شد که آئین‌نامه آن در اسفند 94 توسط ستاد کل تصویب و به نیروهای مسلح ابلاغ گردید.


رئیس شماره‌گذاری راهور ناجا تصریح کرد: پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح با هدف یکسان‌سازی پلاک، ارتقای کیفی و ایمنی، کاهش جعل و بررسی و گزارش‌گیری تخلفات احتمالی کاربران آن در دستور کار قرار گرفت.


سرهنگ نوری به اندازه پلاک این دسته از خودروها اشاره و بیان داشت: اندازه پلاک 11 در 52 سانتیمتر است و ضریب ایمنی و امنیتی آن نسبت به سایر پلاک‌ها افزایش یافته است.


وی در خصوص رنگ و حروفی که در این پلاک‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، اعلام کرد: پلاک با زمینه آبی-فیروزه‌ای و با حرف (ف) مختص خودروهای ستاد کل نیروهای مسلح، پلاک و زمینه خاکی و حرف (ش) مختص خودروهای ارتش، پلاک با زمینه سبز و حرف (ث) مختص خودروهای سپاه پاسداران و پلاک با زمینه آبی فیروزه‌ای (ز) مخصوص خودروهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.


معاون فنی و مهندسی راهور ناجا خاطرنشان کرد: پلاک خودروهای ناجا از مهرماه 91 افتتاح و اجرایی شده و پلاک با زمینه سبز رنگ و حرف (پ) است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :