موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/76827 :کد

0

کرملین: عذرخواهی ترکیه شرط بهبود روابط است

  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -کرملین: عذرخواهی ترکیه شرط بهبود روابط است

سخنگوی کاخ کرمیلن اعلام کرد که شرط بهبود روابط با ترکیه عذرخواهی این کشور از مسکو به خاطر سرنگون کردن جنگنده روس بر فراز سوریه است.

سخنگوی کاخ کرمیلن اعلام کرد که شرط بهبود روابط با ترکیه عذرخواهی این کشور از مسکو به خاطر سرنگون کردن جنگنده روس بر فراز سوریه است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری النشره، دیمیتری بیسکوف سخنگوی کاخ کرمیلن گفت: مشکل روابط روسیه و ترکیه تنها از طریق عذرخواهی مسئولان ترکیه به خاطر سرنگون کردن هواپیمای جنگی روس بر فراز خاک سوریه و پرداخت غرامت به خاطر خسارتهای ناشی از آن حل و فصل می شود.

 

اظهارات بیسکوف درپی پیشنهاد مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه روسیه برای تشکیل کارگروه مشترک ترکیه و روسیه به منظور بهبود روابط بین مسکو و آنکارا مطرح شد.

 

جنگنده های اف 16 ترکیه چند ماه قبل یک فروند هواپیمای جنگی ارتش روسیه را در نزدیک مرز سوریه با ترکیه سرنگون کردند که خلبان آن توسط عناصر مسلح مستقر در منطقه سقوط هواپیما کشته شد.

 

روابط دو کشور از آن زمان بویژه درخصوص اوضاع سوریه تنش آمیز شد و روسیه تحریم هایی را علیه ترکیه وضع کرد که از جمله تحریم خرید محصولات کشاورزی و ممنوعیت سفر سالانه دو میلیون گردشگر روس به ترکیه بود.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :