موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/76890 :کد

0

باید مذاکرات برای حل بحران های سوریه و یمن ادامه پیدا کند

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۶
تعداد بازدید : ۹۷   
 تحلیل ایران -باید مذاکرات برای حل بحران های سوریه و یمن ادامه پیدا کند

وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با تلویزیون العربیه درباره اهداف سفر خود به عربستان سعودی گفت: در سفر به عربستان سعودی با شرکای خود در این کشور درباره ارتباط با ایران و عملیات روند صلح در خاورمیانه.

 

 

 

 

وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با تلویزیون العربیه درباره اهداف سفر خود به عربستان سعودی گفت: در سفر به عربستان سعودی با شرکای خود در این کشور درباره ارتباط با ایران و عملیات روند صلح در خاورمیانه(غرب آسیا) گفتگو کردیم و امیدواریم شاهد پیشرفت در روند صلح باشیم.


 


به گزارش تحلیل ایران؛ وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با تلویزیون العربیه درباره اهداف سفر خود به عربستان سعودی گفت: در سفر به عربستان سعودی با شرکای خود در این کشور درباره ارتباط با ایران و عملیات روند صلح در خاورمیانه(غرب آسیا) گفتگو کردیم و امیدواریم شاهد پیشرفت در روند صلح باشیم. همچنین گفتگوهایی با مقامات سعودی درباره طرح چشم انداز 2030 و طرح تحول اقتصادی این کشور و چگونگی مشارکت انگلیس در این طرح داشتیم. در این گفتگوها به همکاری های سنتی انگلیس و عربستان سعودی نظیر همکاری های نظامی و امنیتی و دفاع مجازی پرداختیم.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: وی در پاسخ به این پرسش که آیا انگلیس در پی تقویت همکاری های امنیتی خود با عربستان سعودی است، گفت: عربستان سعودی و انگلیس درباره مسائل دفاعی سالهاست که شریک یکدیگر دارند و ما در منطقه خلیج(فارس) حضور داریم و در چند سال اخیر تلاش کردیم به صورت دائمی حضور داشته باشیم. ما در حال ساخت پایگاهی برای نیروی دریایی انگلیس در بحرین هستیم که اجازه می دهد نیروهای ما به صورت دائمی در این منطقه حضور داشته باشند. همچنین طرحی برای حضور نیروهای انگلیس در امارات عربی متحده و دیگر پایگاه های خود در کشورهای خلیج(فارس) داریم. ما به صورت دائمی و تناتنگ برای مقابله با تهدیدات امنیتی با سعودی ها و دیگر شرکای خود در منطقه خلیج(فارس) همکاری می کنیم.

فیلیپ هاموند در پاسخ به این پرسش برخی ها در انگلیس بیانیه های تحریک آمیزی علیه عربستان سعودی مطرح می کنند، آیا فکر نمی کنید این موضع گیری ها خطرناک است، گفت: مطبوعات در انگلیس از آزادی عمل گسترده ای برخوردارند و برخی از نظرات مطرح شده در رسانه ها و مطبوعات بیانگر نظرات دولت این کشور نیست. برخی از این روزنامه ها از دولت انگلیس نیز انتقاد می کنند ولی بر این باوریم بیشتر این انتقادات که می شنویم بی پایه و اساس است و با شرکای خود در عربستان سعودی همکاری می کنیم تا تعامل فعالی با این انتقادات داشته باشیم. طبیعی است که تلاش می کنیم تا درباره برخی از ادعاها نظیر نقض حقوق بشر در حمله به یمن تحقیق شود. به من اطمینان داده شده است که درباره این ادعاها به صورت عادلانه تحقیق خواهد شد و در صورتی که اشتباه هایی صورت گرفته باشد، این اطلاعات در اختیار همه قرار خواهد گرفت.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :