موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7690 :کد

0

هند به رغم تهدیدات رم ،ملوانان ایتالیایی را محاکمه می کند

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۰
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -هند به رغم تهدیدات رم ،ملوانان ایتالیایی را محاکمه می کند

دیوان عالی هند روز سه شنبه به رغم تلاش و تهدیدات ایتالیا برای جلوگیری از برگزاری دور جدید محاکمه ۲ ملوان این کشور بیست و ششم ماه اوت (سوم شهریور) را زمان جدید محاکمه این افراد اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران، «ماسیملیانو لاتوره» و «سالواتوره گیرون» ملوانان ایتالیایی در سال 2012 به ضرب گلوله 2 ماهیگیر هندی را در نزدیکی سواحل کرالا درجنوب این کشور کشتند.
به دنبال این حادثه این 2 ملوان از سوی پلیس کرالا دستگیر و تحویل آژانس ملی تحقیقات هند شدند.
این پرونده از سال 2012 تاکنون به کشمکش دیپلماتیک میان هند و ایتالیا تبدیل شده است.
ایتالیا هفته گذشته با تقدیم دادخواستی در دادگاه بین المللی حقوق آب ها در آلمان ، خواستار لغو همه محدودیت ها، محاکمه و آزادی 2 ملوان این کشور در هند شده بود.
هند دادخواست ایتالیا در دادگاه بین المللی حقوق آب ها در آلمان علیه این کشور را گمراه کننده، تحریف واقعیت و با هدف جلوگیری از صدور و اجرای حکم 2 ملوان مجرم این کشور دانست و آن را رد کرد
هند در دادگاه بین المللی با بیان اینکه ایتالیا با اقدامات خود مانع نهایی شدن روند رسیدگی به پرونده ملوانان این کشور شده است اعلام کرد: درخواست رحم برای ملوانانی که اقدام به قتل 2ماهیگیر هندی کرده اند، نابجا است .
این کشور همچنین لحن نامه نگاری های ایتالیا را توهین آمیز دانست و افزود: این کشور تلاش کرده که روند پیشرفت این پرونده را به تاخیر بیندازد.
هند همچنین اعلام کرده است که درخواست ایتالیا برای جلوگیری از هرگونه اقدام قضایی و یا اداری بر علیه «ماسیمیلیانو لاتور» و «سالواتور گیرون» دو ملوان ایتالیایی در محدوده آب های تحت کنترل هند،استقلال قضایی این کشور را زیر سوال می برد
بر اساس این گزارش، یکی از ملوانان ایتالیایی اکنون به دلیل مشکلات جسمی در ایتالیا به سر می برد و فرد دیگر هم در سفارت ایتالیا در دهلی نو است .
پس از به قدرت رسیدن مودی، ایتالیا ازهند درخواست کرده است که برای حل و فصل این مساله اقدام کند.
هند در مقابل ادعای ایتالیا که «گیرون» یکی از ملوانان در هند به گروگان گرفته شده است اعلام کرده است که وی با وثیقه آزاد است و زندگی وی در دهلی نو سخت نیست زیرا او در محل اقامت سفیر ایتالیا زندگی می کند و به نظر می رسد زندگی بسیار راحتی را سپری می کند.
براساس قوانین هند در صورت محکومیت این دو ملوان ایتالیایی، آنها به مرگ محکوم خواهند شد.

 

ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :