موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/76903 :کد

0

شلیک موشک بالستیک از یمن به نجران

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -شلیک موشک بالستیک از یمن به نجران

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع "قاهر ۱" را به منطقه نجران در خاک عربستان شلیک کردند.

 

 

 

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع "قاهر ۱" را به منطقه نجران در خاک عربستان شلیک کردند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، یک منبع نظامی یمنی با اعلام این خبر تصریح کرد: حمله موشکی به نجران در چارچوب حق ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تداوم نقض آتش بس از سوی متجاوزان صورت گرفت.


تداوم نقض آتش بس در چند استان یمن

متجاوزان سعودی و مزدوران آنها به نقض آتش بس در چند ساعت اخیر در چند استان یمن ادامه دادند.


یک منبع نظامی تصریح کرد: مزدوران سعودی تپه الحمراء و تپه الحول و دشت ملح در بخش نهم در استان صنعا را با سلاح سنگین و نیمه سنگین هدف قرار دادند.


این منبع افزود: مزدوان سعودی مواضع ارتش و کمیته های مردمی یمن در منطقه صرواح در استان مارب را با توپخانه هدف قرار دادند.


وی افزود: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز به مقابله با تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی به منطقه الربیعه در بخش صرواح پرداختند که در جریان آن شماری زیادی از این مزدوران کشته شدند.


این منبع گفت: 45 نفر از مزدوران سعودی در جریان مقابله با تلاش آنها برای پیشروی در منطقه عسیلان در استان شبوه کشته وهفت خودروی آنها منهدم شد.


مزدوران سعودی مسئول تشدید درگیری‌ها

کمیته نظامی آتش بس و هماهنگی در استان مارب اعلام کرد که مزدوران سعودی مسئول تشدید درگیری های اخیر در چند جبهه در استان مارب هستند.


این کمیته در بیانیه خود افزود: مزدوران برای دهمین روز متوالی بر تشدید گسترده اقدامات نظامی از طریق تلاش برای پیشروی وسیع در اکثر جبهه های استان مارب اصرار می ورزند که آخرین مورد تلاش برای پیشروی به سمت بخش صرواح به منظور از بین بردن روند آتش بس بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :