موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت

a/76955 :کد

0

۵۰ درصد واحدهای تولیدی قطعه به دلیل افزایش قاچاق تعطیل شد

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -۵۰ درصد واحدهای تولیدی قطعه به دلیل افزایش قاچاق تعطیل شد

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه در شرایط بحران و کاهش تیراژ ۵۰ درصد واحدهای تولیدی قطعه به دلیل افزایش قاچاق تعطیل شده‌است.

 

 

 

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه در شرایط بحران و کاهش تیراژ ۵۰ درصد واحدهای تولیدی قطعه به دلیل افزایش قاچاق تعطیل شده‌است، گفت: در حال حاضر ۱۷۰۰ میلیارد تومان از مطالبات قطعه سازان از شرکت‌های خودروساز پرداخت نشده است .

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، آرش محبی‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر مطالبات معوق قطعه‌سازان کوچک از خودروسازان تاحدودی کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: اما همچنان قطعه سازان بزرگ در دریافت مطالبات خود از خودروسازان مشکلات متعددی همراه هستند.


وی با اشاره به اینکه مجموع کل مطالبات معوق قطعه سازان از خودروسازان تاکنون 5 هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: از این میزان تقریباً دو هزار و 200 میلیارد تومان پرداخت و ظرف دو هفته گذشته 400 میلیارد تومان دیگر نیز پرداخت شده است.


دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌ساز اضافه کرد: در حال حاضر 1700 میلیارد تومان از مطالبات قطعه سازان از شرکت‌های خودروساز پرداخت نشده است که امیدواریم ظرف دو هفته آینده این امر اجرایی شود.


محبی‌نژاد با اعلام اینکه امیدواریم در قراردادهای جدید قطعه سازان با مطالبات معوق روبرو نشوند تصریح کرد: کمیته‌هایی در بخش‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات مجلس و دولت در هر حال شکل گیری است تا برای رفع معضل اصلی صنعت قطعه کشور که قاچاق است تصمیم مناسبی اتخاذ شود.


وی با اعلام اینکه در شرایط بحران و کاهش تیراژ 50 درصد واحدهای تولیدی قطعه به دلیل افزایش قاچاق تعطیل شده‌است، گفت: مسئله قاچاق تولید داخل را زمین گیر کرده است و دولت باید در این رابطه با همکاری سایر بخش‌ها تصمیم مناسبی را اتخاذ نماید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :