موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77028 :کد

0

معقول‌ترین راه برای آرامش افغانستان پایان اشغال خارجی‌هاست

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۶
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -معقول‌ترین راه برای آرامش افغانستان پایان اشغال خارجی‌هاست

گروه طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که معقول‌ترین و منطقی‌ترین راه برای آرامش افغانستان پایان اشغال این کشور توسط خارجی‌ها و سپردن امور به خود افغانهاست.

گروه طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که معقول‌ترین و منطقی‌ترین راه برای آرامش افغانستان پایان اشغال این کشور توسط خارجی‌ها و سپردن امور به خود افغانهاست.

 

به گزارش تحلیل ایران، گروه طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که معقول‌ترین و منطقی‌ترین راه برای آرامش افغانستان پایان اشغال این کشور توسط خارجیها و سپردن امور به خود افغانهاست.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است: حادثه تروریستی حمله به ملا اختر منصور نشانگر آنست که اشغالگران نمی‌خواهند ملت افغان زندگی مستقل و آرامی داشته باشند، فقط برای فریب و نیرنگ فریادهای صلح سر داده و در عمل کارهایی خلاف صلح و آرامش انجام می‌دهند.

 

این گروه در ادامه آورده است: اشغالگران و دوستانشان باید آگاه باشند که با زور و تجاوز راه به جایی نمی‌برند، همانطور که در این پانزده سال تجربه نمودید، اگر براستی می‌خواهید زندگی سربازان خود را محفوظ نمائید و می‌خواهید ملت مظلوم و ستم‌کشیدهء افغان نفس آرامش بکشد، معقول‌ترین و منطقی‌ترین راه خاتمه دادن به اشغال و دادن اختیار کامل به ملت افغان برای تعیین سرنوشت خود است.

 

در پایان این گروه آورده است: امارت اسلامی افغانستان به تمام جهانیان منصف، کشورهای اسلامی و مسلمانان اعلام می‌دارد که اینگونه اعمال و مظالم تروریستی آمریکاییها را به شدت نکوهش کرده و با ملت افغان در پایان دادن به اشغال همکاری همه جانبه نمایند.

 

گروه طالبان افغانستان پیش از این نیز بارها مخالفت خود را با حضور خارجیها در خاک افغانستان اعلام داشته و یکی از شروط اصلی و اساسی خود برای آمدن بر سر میز مذاکرات را همین موضوع دانسته است.

 

به باور برخی کارشناسان دخالت مستقیم آمریکا در کشتن ملا اختر منصور رهبر گروه طالبان، ادامه راه صلح در افغانستان را ناهموارتر از گذشته کرده است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :