موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77037 :کد

0

الجبیر: عربستان خواستار حضور نیروهای بین‌المللی در سوریه است

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -الجبیر: عربستان خواستار حضور نیروهای بین‌المللی در سوریه است

وزیر خارجه عربستان با اشاره به اینکه موضوع دخالت نظامی در سوریه همچنان مطرح است، گفت که کشورش خواستار حضور نیروهای بین المللی در سوریه است.

وزیر خارجه عربستان با اشاره به اینکه موضوع دخالت نظامی در سوریه همچنان مطرح است، گفت که کشورش خواستار حضور نیروهای بین المللی در سوریه است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان بعد از نشت شورای همکاری خلیج فارس، گفت که کشورش خواستار حضور نیروهای زمینی بین المللی در سوریه است.

 

عادل الجبیر همچنین افزود موضوع دخالت نظامی در سوریه همچنان به قوت خود باقی است ولی نیاز به تصمیم بین المللی دارد.

 

وزیر خارجه عربستان که به گفته کارشناسان کشورش به سمت عادی سازی روابط با اسرائیل حرکت می‌کند، با اشاره به اینکه تلاش‌هایی برای برقراری مجدد گفت‌وگوها بین تشکیلات خودگردان و اسرائیل وجود دارد، افزود: به نظر می‌رسد موضع اسرائیل در این باره تغییر کرده است و این موضوع را پذیرفته است.

 

الجبیر همچنین گفت که طرح صلح عربی همچنان به قوت خود باقی است.

 

وزیر خارجه عربستان با اشاره به اعلام آمادگی روسیه برای میانجیگری بین ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، گفت در نشست شورای همکاری خلیج فارس روابط ایران با کشورهابی عربی حوزه خلیج فارس بررسی شد.

 

عادل الجبیر در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر ادعاهای سابق خود را علیه ایران مطرح کرد و گفت: دخالت‌های ایران در کشورهای منطقه و حمایت از تروریسم و طائفه گرایی باعث بروز مشکلات در منطقه شده است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :