موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/77074 :کد

0

سازمان ملل خواستار توقف آزمایشهای موشکی کره شمالی شد

  چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۰
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -سازمان ملل خواستار توقف آزمایشهای موشکی کره شمالی شد

سازمان ملل متحد روز سه شنبه در پی تازه ترین تلاش کره شمالی برای پرتاب موشک ، بار دیگر از این کشور خواست اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف کند.

سازمان ملل متحد روز سه شنبه در پی تازه ترین تلاش کره شمالی برای پرتاب موشک ، بار دیگر از این کشور خواست اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف کند.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از  خبرگزاری فرانسه ، «استفان دوژاریک» سخنگوی سازمان ملل گفت: بان کی مون دبیر کل سازمان ملل بر این نظر است که قطعنامه های سازمان ملل مبنی بر منع کره شمالی از توسعه فناوری موشکی «باید بطور کامل اجرا شوند» .


وی افزود: کره شمالی باید اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند.


وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی امروز سه شنبه اقدام به پرتاب یک فروند موشک بالستیک از نوع «موسودان» کرده که در این ماموریت ناموفق بوده است.


در ماه گذشته میلادی (آوریل) نیز کره شمالی سه بار در شلیک آزمایشی موشک «موسودان» که برد تخمینی بین 2500 تا 4000 کیلومتر دارد ، ناکام ماند.


خبرگزاری یونهاپ به نقل از منابع رسمی گزارش داد که موشک کره شمالی ممکن است روی سکوی پرتاب سیار منهدم شده باشد.


کره شمالی در حالی امروز یک فروند موشک بالستیک میان برد از نوع موسودان را پرتاب کرد که نیروهای ارتش ژاپن از جمله نیروی دریایی با کشتی ها و ناوهای ردیاب خود برای این پرتاب در آماده باش بسر می بردند.


ستاد کل ارتش کره جنوبی در بیانیه ای آورده که کره شمالی این پرتاب را که ظاهرا در آن ناموفق مانده از سواحل شرقی انجام داده است.منبع : ایرنا                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :