موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جهان اسلام

a/77194 :کد

0

آل سعود دنبال انتقام‌گیری از شکست‌های سیاسی و نظامی است

  چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۷
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -آل سعود دنبال انتقام‌گیری از شکست‌های سیاسی و نظامی است

یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به جلوگیری از حضور زائران ایرانی در حج امسال گفت: آل سعود با این کار دنبال انتقام‌گیری از شکست‌های سیاسی و نظامی خود است.

یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به جلوگیری از حضور زائران ایرانی در حج امسال گفت: آل سعود با این کار دنبال انتقام‌گیری از شکست‌های سیاسی و نظامی خود است.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر چهارشنبه در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم اظهار داشت: خانه کعبه ملک شخصی آل سعود نیست که هر وقت بخواهد مانع حضور زائران شود.


وی با بیان اینکه آنان قصد داشتند تا زائران ایرانی با ذلت به حج بروند، افزود: حتی اگر ایران می‌پذیرفت احتمال خطر زیاد بود زیرا مفتیان و ائمه جمعه مکه و مدینه آن‌قدر تبلیغت ضد شیعه راه انداخته‌اند که ممکن بود جوان خامی علیه زوار ما خطراتی ایجاد کند.


استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: من پیشنهاد قبلی خودم را تکرار می‌کنم که حرمین شریفین باید زیر نظر علمای همه کشورهای اسلامی اداره شود تا حوادث مختلفی مانند آتش سوزی و افتادن جرثقیل و کشتار حاجیان را شاهد نباشیم.


وی با بیان اینکه اداره حرمین توسط کشورهای اسلامی نقض حاکمیت آنان بر کشورشان نیست، اظهار داشت: ممکن است این پیشنهاد به‌زودی جامه عمل نپوشد اما آن‌قدر باید تکرار شود تا روزی همه باور کنند که چنین کاری ممکن است و البته به نفع آل سعود هم هست.


مبلغان نباید وارد مسائل جناحی تفرقه‌انگیز سیاسی شوند

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با اشاره به اهمیت تبلیغ در ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه که ماه نیکوکاری است مردم باید به کارهای خیر مانند آزادی زندانیان و دستگیری نیازمندان تشویق شوند.


وی با تأکید بر ضرورت اتحاد اسلامی اضافه کرد: یکی از نیازهای ضروری کشور وحدت است و مبلغان نباید وارد مسائل جناحی تفرقه‌انگیز سیاسی شوند بلکه به دفاع از اسلام و انقلاب بدون این نوع گرایش‌ها بپردازند.


این مفسر قرآن کریم ادامه داد: در این ماه باید ساده زیستی و ازدواج آسان و پرهیز از تجملات برای مردم بیان شود زیرا قلوب مردم آمادگی بیشتری برای پذیرش حرف‌های دین دارد.

 منبع : مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :