موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77252 :کد

0

درخواست بلژیک ازروسیه برای گفت‌وگو وحل مناقشات مسکو با اروپا

  چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۶
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -درخواست بلژیک ازروسیه برای گفت‌وگو وحل مناقشات مسکو با اروپا

وزارت خارجه بلژیک با ابراز تمایل برای رفع تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه اعلام کرد که بروکسل از مسکو درخواست کرده برای حل مناقشات با غرب وارد مذاکره شود.

وزارت خارجه بلژیک با ابراز تمایل برای رفع تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه اعلام کرد که بروکسل از مسکو درخواست کرده برای حل مناقشات با غرب وارد مذاکره شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، «میشل ماریل» سخنگوی وزارت خارجه بلژیک اعلام کرد، بروکسل از مسکو درخواست کرده تا به منظور رفع مناقشاتی که منجر به اعمال تحریم‌هایی علیه روسیه شده، گفت‌وگوهایی برگزار شود.

 

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سخنگوی وزارت خارجه بلژیک در پاسخ به این سوال که آیا از پیشنهاد اخیر «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان مبنی بر لغو مرحله به مرحله تحریم‌ها علیه روسیه حمایت می‌کند، گفت: در ارتباط با تحریم‌ها بلژیک شدیدا به دنبال انجام گفت‌وگو با روسیه به منظور رفع مناقشات با اتحادیه اروپا است و ما درخواست خود را به مسکو اعلام کرده‌ایم.

 

بر اساس این گزارش، وزیرخارجه آلمان روز دوشنبه اعلام کرده بود که محدودیت‌های در نظر گرفته شده علیه روسیه باید با توجه به پیشرفت حاصل شده در اجرای توافقنامه مینسک با هدف رفع ناآرامی‌ها در شرق اوکراین برداشته شود.

 

سخنگوی وزارت خارجه بلژیک گفت: در این مرحله ما هنوز رسما از این پیشنهاد و طرح آلمان مطلع نشده‌ایم.

 

بنا بر این گزارش، روابط مسکو با غرب در سال 2014 بر سر بحران اوکراین دچار تنش شد و به دنبال ایجاد تنش در روابط، آمریکا و اتحادیه اروپا در کنار برخی کشورهای دیگر، چند دور تحریم علیه روسیه وضع کردند. غرب روسیه را متهم کرده است که در امور داخلی اوکراین دخالت کرده است؛ اتهامی که مسکو بارها و بارها آن را رد کرده است.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :