موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77264 :کد

0

ارتش روسیه در تابستان امسال ۲ هزار مانور نظامی برگزار می‌کند

  چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -ارتش روسیه در تابستان امسال ۲ هزار مانور نظامی برگزار می‌کند

وزیر دفاع روسیه از برگزاری بیش از ۲ هزار مانور نظامی در این کشور در سه ماه آینده خبر داد. نیروهای راهبرد هسته‌ای ارتش روسیه نیز امسال ۵۰ مانور نظامی برگزار می‌کنند.

وزیر دفاع روسیه از برگزاری بیش از 2 هزار مانور نظامی در این کشور در سه ماه آینده خبر داد. نیروهای راهبرد هسته‌ای ارتش روسیه نیز امسال 50 مانور نظامی برگزار می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور قرار است امسال تابستان تنها ظرف مدت سه ماه، در حداقل 2 هزار مانور نظامی شرکت کنند.

 

بنا بر این گزارش، وزیر دفاع روسیه تأکید کرد، این مانورهای نظامی بر آماده‌سازی و تدارکات گروه‌های تاکتیکی ارتش روسیه متمرکز شده است.

 

شویگو همچنین گفت: این تعداد مانور نظامی در ابعاد و گستره متفاوتی برگزار خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه نیز روز دوشنبه اعلام کرده بود که نیروهای موشکی راهبردی این کشور قرار است در سال 2016 میلادی (سال جاری) بیش از 50 عملیات و مانور نظامی برگزار کنند.

 

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، بیش از 30 درصد از این مانورها قرار است به صورت نمایش‌های نظامی فوری و بدون آگهی قبلی برگزار گردد.

 

نیروهای موشکی راهبردی روسیه بخشی از نیروهای مسلح ارتش این کشور هستند و اصلی ترین بخش از نیروهای هسته ای راهبردی این کشور را تشکیل می‌دهند. مأموریت اصلی آنها ایجاد بازدارندگی و پدافند مناسب در قبال حملات احتمالی موشکی هسته‌ای دشمنان است.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :