موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/77304 :کد

0

۱۰ هزار کودک خردسال یمنی قربانی خشونت و فقر وکمبود شده اند

  پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۳۷
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -۱۰ هزار کودک خردسال یمنی قربانی خشونت و فقر وکمبود شده اند

نماینده بان کی مون گفت که همزمان با ادامه گفت وگو های صلح یمن رنج ومشقت مردم این کشور به دلیل کمبود خدمات و امکانات بهداشتی همچنان ادامه دارد و تنها در یک سال گذشته ۱۰ هزار کودک خردسال یمنی قربانی بیم

نماینده بان کی مون گفت که همزمان با ادامه گفت وگو های صلح یمن رنج ومشقت مردم این کشور به دلیل کمبود خدمات و امکانات بهداشتی همچنان ادامه دارد و تنها در یک سال گذشته 10 هزار کودک خردسال یمنی قربانی بیماری های قابل پیشگیری شده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران «استفان دوجاریک » سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در کنفرانس خبری روز چهارشنبه با اشاره به این که گفت وگو های صلح یمن روز سه شنبه در نشست های جداگانه ای میان نماینده سازمان ملل با نمایندگان انصارالله ، هیئت دولت مخلوع یمن ونمایندگان مجلس اعلای این کشور به پایان رسیده و دور تازه این گفتگو ها  ، چهارشنبه درکویت ادامه یافته است.


به گفته وی طرف ها در این گفت وگو ها بر سر آزادی شماری از زندانیان و اسرا تا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان به توافق رسیده اند.


دوجاریک یاد آور شد که اسماعیل شیخ احمد نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در یمن ضمن ابراز نگرانی از شرایط زندگی مردم این کشور گفته است در روز های اخیر گزارش های دردناکی از تنگنا ها و مشکلات مالی و بهداشتی این مردم دریافت کرده که نشان می دهد میلیون ها تن از آنان حتی از دسترسی به ابتدایی ترین خدمات ومایحتاج روزمره محروم مانده اند.


به گفته وی نماینده دبیر کل سازمان ملل ابراز امیدواری کرده است که رنج و محرومیت مردم یمن قبل از فرارسیدن ماه رمضان طرف های درگیر را به تلاش بیشتر در جهت دستیابی به یک راه حل سریع و جامع برای بحران این کشور بر انگیزد.
دوجاریک افزود که اسماعیل شیخ احمد در گفت و گو با نمایندگان طرفین بار دیگر از آنها خواسته است تا سرنوشت مردم کشور خود را فوق همه منافع خود در نظر گرفته و با نشان دادن روحیه سازش از این فرصت مغتنم برای حل بحران دوساله یمن استفاده کنند.


سخنگوی بان کی مون در نهایت با اشاره به شرایط دشوار زندگی مردم یمن یاد آور شد که تشکیلات بهداشتی این کشور بدلیل کمبود منابع مالی برای تامین نیاز های تجهیزاتی و سوختی بحالت فلج درآمده و درحال حاضربیش از 600 مرکز درمانی قادر به پذیرش بیماران یمنی نیستند.


وی همچنین اطلاع داد که که تنها در یک سال گذشته بواسطه همین کمبود ها بیش از 10 هزار کودک یمنی زیر پنج سال در اثر بیماری های قابل پیشگیری از قبیل اسهال خونی و ذات الریه جان خود را از دست داده اند.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :