موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزشی

a/77326 :کد

0

اتفاقات هفت روز ورزش

  پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -اتفاقات هفت روز ورزش

در هفته‌ای که والیبال خیلی از اخبار و رویدادها را تحت الشعاع حضور در مسابقات گزینشی المپیک قرار داد، استقلال با صحبت‌هایی در رابطه با تغییر مدیریت و سرمربی، اتفاقات مهم دیگری را رقم زد.

 

 

 

 

در هفته‌ای که والیبال خیلی از اخبار و رویدادها را تحت الشعاع حضور در مسابقات گزینشی المپیک قرار داد، استقلال با صحبت‌هایی در رابطه با تغییر مدیریت و سرمربی، اتفاقات مهم دیگری را رقم زد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، بی شک تیم ملی والیبال و دیدارهایی که این تیم در جریان مسابقات انتخابی المپیک مقابل حریفان آسیایی و اروپایی خود برگزار کرده مهمترین اتفاقات این هفت روز ورزش را رقم زدند، اتفاقاتی که به واسطه المپیک ریو و تاثیر مستقیم بر روی کاروان اعزامی به این دوره بازی ها برای همه مهم است. اما به غیر از والیبال بودند رشته و ورزشکاران دیگری که در این هفته رو به پایان اتفاقات مهمی را برای ورزش ایران موجب شدند مانند ذوب آهن که در رقابت با استقلال قهرمان جام جذفی شد، کیانوش رستمی که در مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر و انتخابی المپیک رکوردشکنی کرد و محمد نصیری که در همین رقابت ها مدال المپیک ۱۹۷۲ مونیخ خود را به دست آورد.


مهر نوشت: اما مهمتر از اینها صحبت هایی بود که پیرامون باشگاه استقلال و در رابطه با تغییر مدیریتی این باشگاه با رفتن بهرام افشارزاده و همچنین پایان همکاری با پرویز مظلومی پیش از اتمام دوره دو ساله قراردادش مطرح شد. 


در این هفته دو جابه جایی مدیریتی هم در مجموعه ورزشی های آزادی و کشوری ایجاد شد که به نظر می رسد بی ربط با اظهارات هفته گذشته کارلوس کی روش و انتقاد از مدیریت مجموعه آزادی نباشد. 


مهمترین اتفاقات و رویدادهای این هفت روز ورزش عبارت است از:

تیم ملی اسنوکر ایران قهرمان آسیا شد 
پنجشنبه گذشته و در آخرین روز از مسابقات اسنوکر قهرمانی اسیا تیم ملی کشورمان در بازی فینال مقابل تیم پر قدرت هند ظاهر شد و دریک بازی سخت و نفس گیرموفق شد بر این تیم غلبه کند و قهرمان آسیا شود. بازیکنان کشورمان که با ترکیب سهیل واحدی و امیر سرخوش در مقابل ادیتا مهتا و پانکاچ ادوانی هندی صف ارایی کرده بودند ابتدا پارت اول را به حریف واگذار کردند و در ادامه موفق شدند پارت های دوم و سوم را به سود خود به اتمام برسانند.


ستاره های استقلال برگردانده شدند 
سایت سازمان لیگ فوتبال ایران که از لوگوی بی ستاره استقلال استفاده کرده بود پس از واکنش هواداران استقلال لوگوی ثبت شده باشگاه را جایگرین لوگوی بی ستاره باشگاه آبی تهران کرد. این خبر مربوط به پنجشنبه گذشته است؛ پیش از آن در گزارشی که خبرگزاری مهر منتشر کرد، این لوگو بدون ستاره بود و امیر عابدینی عضو هیات رئیسه سازمان لیگ گفته بود که حذف ستاره‌های این لوگو سهوی بوده است.


سیامند رحمان نامزد عضویت در انجمن ورزشکاران پارالمپیکی شد
 در نامه ای که از سوی IPC در اختیار کمیته ملی پارالمپیک قرار گرفته نام سیامند رحمان به عنوان یکی از نامزدها به چشم می‌خورد. از میان این فهرست ۲۲ نفره در نهایت شش نفر به انجمن ورزشكاران ‎IPC‏ راه پیدا خواهند کرد. این انتخابات در طول برگزاری رقابتهای پارالمپیک در ریو دو ژانیرو برگزار خواهد شد.


پرداخت حقوق بازنشستگی به مدال آوران ریو 
در راستای تعیین بسته های ویژه به عنوان پاداش برای مدال آوری ورزشکاران در بازی های المپیک ریو، کمیته ملی المپیک تفاهم نامه جدیدی با یکی از شرکت های بیمه ایران امضا کرد که به موجب آن ورزشکاران اعزامی به این دوره بازی های المپیک، بیمه عمر و درمان می شوند ضمن اینکه مدال آوران هم حقوق بازنشستگی دریافت خواهند کرد. بر اساس این تفاهم نامه بیمه عمر و درمان برای حریفان تمرینی ورزشکاران اعزامی به ریو  همچنین دیگر اعضای کاروان ایران هم لحاظ خواهد شد. 


اعلام جایگاه نهایی شمشیربازان ایران در مسابقات جهانی مسکو
شنبه شب و در پایان دیدارهای انفرادی مسابقات شمشیربازی جهانی جایزه بزرگ روسیه که در مسکو جریان داشت، علی پاکدامن که تا جدول ۳۲ نفره پیش رفته بود در رده ۲۶ قرار گرفت، مجتبی عابدینی در رده ۳۳ ایستاد و محمد رهبری هم صاحب رده ۷۷ شد. 


ذوب آهن قهرمان جام حذفی شد 
دیدار تیم های استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان در فینال رقابت های جام حذفی کشور، یکشنبه شب در ورزشگاه اروند خرمشهر و به قضاوت علیرضا فغانی برگزار شد که در ۱۲۰ دقیقه دو تیم به تساوی یک بر یک رسیدند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. در ضربات پنالتی اما ذوب آهن اصفهان ۵ بر ۴ مقابل استقلال به برتری دست یافت و جام قهرمانی را بالای سر برد.


برگزاری مجمع عمومی کمیته ملی المپیک با حضور وزیر ورزش
چهل و سومین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک دوشنبه گذشته به ریاست کیومرث هاشمی رئیس این کمیته و با حضور محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان، دیگر مسئولان کمیته و همچنین روسای فدراسیون ها به عنوان اعضای مجمع در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مجمع گزارش عملکرد کمیته طی یک سال گذشته، گزارش مالی، گزارش وضعیت کاروان های المپیکی و پارالمپیکی ایران ارائه شد.


افشارزاده از مدیریت استقلال کنار می رود؟!
بعد از ناکامی استقلال از تصاحب عنوان قهرمانی مسابقات جام حذفی، یک منبع آگاه اعلام کرد که دوره سرپرستی بهرام افشارزاده در باشگاه استقلال به پایان رسیده و به زودی گزینه جدیدی به جای وی مدیریت آبی پوشان را بر عهده خواهد گرفت. 


تغییرات مدیریت های دو مجموعه ورزشی به خاطر اظهارات کارلوس کی روش!
کارلوس کی روش هفته گذشته در نشست خبری به انتقاد تند از مدیر مجموعه ورزشی پرداخت و رفتارهای وی را خصمانه عنوان کرد. به دنبال این انتقادات نیکوخصال دوشنبه در جوابیه ای پاسخ کی روش را داد اما هنوز چند ساعت از این پاسخ نگذشته بود که وی از سمتش برکنار شد. بر این اساس و با حکم مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی سیدحسن طباطبایی به عنوان مدیر جدید مجموعه ورزشی آزادی انتخاب شد. اما از آنجا که وی سرپرستی مجموعه ورزشی شهید کشوری را بر عهده داشت، مدبر به فاصله یک روز بعد طی حکمی سید مهدی هاشمی را به عنوان سرپرست ای مجموعه ورزشی منصوب کرد. 


مهمان ویژه، رکوردشکنی و بازپسگیری مدال دزیده شده در جام فجر وزنه برداری 
مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر که حکم گزینشی المپیک را هم دارد از سه شنبه با حضور ورزشکاران کشورهای مختلف و در حضور تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی به عنوان ویژه ترین مهمان در تهران آغاز به کار کرد. در روز نخست این رقابت ها کیانوش رستمی ا در دسته ۸۵ کیلوگرم موفق شد در حرکت یک ضرب وزنه ۱۷۵ کیلوگرم را بالای سر ببرد. این وزنه بردار در حرکت دو ضرب هم وزنه ۲۲۰ کیلوگرم را مهار کرد تا رکورد جهانی را دو کیلو ارتقا بدهد. در مجموع هم رستمی با ۳۹۵ کیلوگرم، رکورد جهانی را یک کیلو ارتقا داد. اتفاق خوب دیگری که در روز نخست این رقابت ها رقم خورد هم مربوط به وزنه برداری ایران و محمد نصیری بود. وی در این روز  مدال نقره خود که در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ کسب کرده بود را بعد از ۴۴ سال از رییس فدراسیون جهانی دریافت کرد. گفته می شود  مدال نقره نصیری چند سال پیش به سرقت رفت که این مدال در نهایت توسط یکی از ایرانیان مقیم خارج از کشور پیدا و خریداری شد تا امروز دوباره به صاحب اصلی خود بازگردانده شود.


جدایی مظلومی و حضور منصوریان
اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال برای مشخص کردن وضعیت این تیم برای فصل آینده سه شنبه تشکیل جلسه دادند، قرار بود در پایان این نشست سرمربی جدید آبی پوشان معرفی شود که البته این اتفاق رخ نداد اما در مجموع هیات مدیره آبی‌ها پس از بررسی عملکرد مظلومی به این نتیجه رسیدند که وی از این تیم جدا شود. این در حالی است که پرویز مظلومی با استقلال قرارداد دو ساله دارد. با این حال علیرضا منصوریان جایگزین وی شد تا مهمترین تغییر روی نیمکت آبی ها صورت بگیرد.

بسکتبال ایران در غرب آسیا 
تیم ملی بسکتبال که برای حضور در مسابقات قهرمانی غرب آسیا راهی اردن شده است، طی این هفته و در نخستین دیدار خود در این رقابت ها ابتدا برابر لبنان به برتری ۸۱ بر ۷۵ دست یافت سپس سوریه را ۹۳ بر ۶۳ شکست داد. شاگردان درک باورمن که در سومین بازی نیز موفق به شکست عراق شدند، امروز پنجشنبه آخرین دیدار مقدماتی خود را برابر میزبان مسابقات یعنی اردن برگزار می کنند. 


والیبال ایران در راه المپیک
تیم ملی والیبال ایران طی این هفت روز وزش دیدارهای خود در مسابقات گزینشی المپیک در ژاپن را آغاز کرد. تیم کشورمان دیدارهای خود را با پیروزی مقتدرانه و ۳ بر صفر برابر استرالیا آغاز کرد و در دومین دیدار هم ۳ بر ۲ کانادا را شکست داد. ملی پوشان والیبال ایران بعد از کسب این دو پیروزی مقابل فرانسه قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۵ صف آرایی کردند و برابر این تیم متحمل شکست ۳ بر صفر شدند. در ادامه این رقابت ها تیم ملی والیبال که روز چهارشنبه مقابل ژاپن به میدان رفت و سه بر یک به پیروزی رسید، امروز پنجشنبه برابر چین قرار می گیرد. چینی ها اصلی ترین و به نوعی نزدیک ترین رقیب والیبال ایران در میان تیم های آسیایی و برای کسب سهمیه المپیک هستند.


تیم ملی والیبال بعد از دیدار حساس و تعیین کننده امروز با چین، روز جمعه استراحت خواهد داشت و شنبه و یکشنبه آینده دیدارهای خود در مسابقات انتخابی المپیک را پیگیری می کند. 


نقل و انتقالات لیگ برتر 
طی این هفت روز ورزش پیام صادقیان که سال گذشته برای تیم های نفت و صبا به میدان رفت، با ماشین سازی تبریز قرارداد یکساله امضا کرد. در این هفته مهدی اسلامی دروازه‌ بان تیم ماشین ‌سازی تبریز و امین قاسمی‌ نژاد مهاجم این تیم قراردادشان را تمدید کردند ضمن اینکه سانتوز، گردانی، نوری، قربانی و صادقیان بازیکنان بودند که به این تیم اضافه شدند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :