موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/77413 :کد

0

امام (ره) شخصیتی ممتاز در جهان اسلام بود

  پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۱
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -امام (ره) شخصیتی ممتاز در جهان اسلام بود

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و جهان اسلام گفت: امام (ره) یک شخصیت ممتاز و بی نظیر در جهان اسلام بود که توانست دنیا را متحول سازد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و جهان اسلام گفت: امام (ره) یک شخصیت ممتاز و بی نظیر در جهان اسلام بود که توانست دنیا را متحول سازد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله محمدعلی تسخیری روز پنج شنبه در همایش بین المللی امام خمینی (ره) و امت اسلامی که با حضور شخصیت های مختلف جهان اسلام و میهمانان شرکت کننده در بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در هتل بین المللی لاله در حال برگزاری است، طی سخنانی گفت: انقلاب اسلامی ایران معجزه امام خمینی (ره) بود و امام (ره) توانست با این انقلاب در دل تمامی دوستداران و عاشقان اسلام حکمفرما شود.


وی افزود: امام (ره) دارای ابعاد مختلفی بود که از جمله می توان به بعد علمی امام (ره) که فقیهی عالم و بعد عرفانی و بعد عقلی اشاره کرد که به تمام معنا یک فیلسوف بزرگ و نظریه پرداز در جهان اسلام بود.


آیت الله تسخیری اظهار کرد: امام (ره) با توجه به دوراندیشی هایی که داشت توانست تاثیرات شگرفی برای آیندگان به نفع بشریت ایجاد کند.
وی افزود: امام (ره) پرچمدار بیداری اسلامی بود و آنچه تاکید می کرد بر مبنای بیداری امت اسلام و وحدت کلمه بود.


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و جهان اسلام گفت: امام خمینی (ره) به ملت های آزاده جهان آموخت که هر آنچه بخواهند می توانند به آن دست یابند و احقاق حق از جمله اموری بود که امام (ره) توانست برای ملت های مستضعف و ستم دیده به ودیعه بگذارد امام (ره) به تمام معنا یک رهبر آزاده در جهان اسلام بود.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :