موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/77422 :کد

0

۲ کاندیدای اصلی برای سمت دبیر کلی اوپک

  پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۳
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -۲ کاندیدای اصلی برای سمت دبیر کلی اوپک

وزیر نفت با بیان این که ۲ کاندیدای اصلی برای احراز پست دبیر کلی وجود دارد، گفت: ظرفیت تولید نفت ایران در پنج سال آینده به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

وزیر نفت با بیان این که 2 کاندیدای اصلی برای احراز پست دبیر کلی وجود دارد، گفت: ظرفیت تولید نفت ایران در پنج سال آینده به 4 میلیون و 800 هزار بشکه در روز می‌رسد.
 

به گزارش تحلیل ایران ،‌ بیژن زنگنه وزیر نفت امروز (پنجشنبه، 13 خرداد) در محل برگزاری نشست 169 اوپک پیش از آغاز نشست افتتاحیه در جمع خبرنگاران با بیان این که 2 کاندیدای اصلی برای دبیر کلی اوپک وجود دارد، یادآور شد: 10 ماه پیش به امانوئل ایبه کاچیکوو، وزیر نفت نیجریه قول دادم که از کاندیدای آنها برای احراز پست دبیر کلی در اوپک حمایت می‌کنیم. 

 
وی در عین حال افزود: اندونزی هم از دوستان ایران است. 
 
وزیر نفت درباره ایران برای افزایش تولید نفت نیز اظهار کرد برنامه ما این است ظرفیت تولید نفت ایران در پنج سال آینده به 4 میلیون و 800 هزار بشکه در روز برسد. 
 
بررسی بازار نفت و تصمیم گیری درباره سطح تولید نفت این سازمان، انتخاب دبیر کل جدید و احتمالاً تصمیم گیری درباره بازگشت کشور آفریقایی گابن به اوپک در دستور کار صد و شصت و نهمین نشست 13 عضو این سازمان قرار دارد. 
 
انتخاب دبیر کل مهم‌ترین دستور نشست 169 اوپک است که اعضا امیدوارند در این باره به اجماع برسند، پیش از آغاز این نشست رایزنیهای گسترده‌ای میان کشورهای عضو به صورت دو جانبه انجام شد. 
 
ایران، عراق و عربستان تقریباً شانسی برای انتخاب کاندیدای خود به عنوان دبیر کل ندارند، شانس نیجریه با معرفی محمد بارکیندو از دیگر کاندیداها بیشتر است، ونزوئلا، اندونزی و اکوادر نیز برای احراز این پست کاندیدای خود را معرفی کردند. 
 
صد و شست و نهمین نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) دقایقی پیش با حضور 13 عضو این سازمان و هیئت‌های همراه آغاز بکار کرد.
 منبع : میزان
                               

وزیر نفت     دبیرکل     اوپک     کاندید     ظرفیت    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :