موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77475 :کد

0

«محمد بن زاید» خود را برای به دست گرفتن قدرت آماده می‌کند

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۹
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -«محمد بن زاید» خود را برای به دست گرفتن قدرت آماده می‌کند

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است بعد از غیبت دوساله مشکوک رئیس دولت امارات، محمد بن زاید ضمن لحظه شماری برای مرگ برادرش خود را برای زمام‌داری قدرت در امارات آماده می‌کند.گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است بعد از غیبت دوساله مشکوک رئیس دولت امارات، محمد بن زاید ضمن لحظه شماری برای مرگ برادرش خود را برای زمام‌داری قدرت در امارات آماده می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، غیبت دو ساله «خلیفه بن زاید آل نهیان» رئیس دولت امارات پرسش‌های زیادی را برانگیخته و برخی معتقدند که او دیگر قادر به انجام وظایف خود به عنوان رئیس دولت نیست.


پایگاه خبری «العربی21»، گزارش داد دو سال از غیبت رئیس دولت امارات از مراسم‌ها و رسانه‌ها می‌گذرد و «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی (برادر شیخ خلیفه) به حاکم فعلی این کشور تبدیل شده است.


شیخ خلیفه که تنها 68 سال سن دارد در اوایل سال 2014 دچار سکته مغزی شد و از همان زمان تا کنون رسانه‌های اماراتی هیچ تصویر جدیدی از او منتشر نکرده و او در هیچ مراسمی حضور پیدا نکرده و برای انتشار اخبار مربوط به او رسانه‌های اماراتی از تصاویر قدیمی او استفاده می‌کنند.


در همین راستا اخیرا تخمین‌هایی زده شده که احتمال می‌دهند محمد بن زاید در حال آماده شدن برای عهده دار شدن ریاست دولت امارات است و برای مرگ شیخ خلیفه لحظه شماری می‌کند.


یکی از نشانه‌های این مسأله سخنرانی اخیر «محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رئیس دولت و حاکم دبی بود که گفته بود در سایه ربهری «محمد بن زاید» ارتشی داریم که به آن افتخار می‌کنیم؛ که این اظهارات با قانون اساسی امارات که رئیس دولت را فرمانده کل قوا می‌نامد در تضاد است.


حدود دو سال پیش گزارش‌های رسانه‌ای از اختلاف نظر دو برادر نیز خبر داده بودند که در نهایت به گسترش نفوذ محمد بن زاید در سیاست، نهادهای امنیتی و سیاست خارجه امارات منجر شد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :