موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/77526 :کد

0

آیین سالگرد ارتحال امام (ره ) در صربستان برگزار شد

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۱
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -آیین سالگرد ارتحال امام (ره ) در صربستان برگزار شد

مراسم بیست و هفتمین سالگرد امام راحل و گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد پنجشنبه شب با حضور کارکنان سفارت و دیگر نهادهای ایرانی، ایرانیان مقیم در سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 

 

 

مراسم بیست و هفتمین سالگرد امام راحل و گرامیداشت قیام 15 خرداد پنجشنبه شب با حضور کارکنان سفارت و دیگر نهادهای ایرانی، ایرانیان مقیم و چند تن از مسلمانان صربستانی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد برگزار شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، «مجید فهیم پور» سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و دعای پرفیض کمیل طی سخنانی بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) را به حاضرین در این مراسم تسلیت گفت.


ایرنا نوشت: وی با اشاره به ویژگی ها و شخصیت عرفانی حضرت امام خمینی(ره) گفت که شجاعت، فراست، تواضع، اطمینان نفس و طمأنینه بخشی از ویزگی ها شخصیتی و زعامت ایشان بود.


وی در ادامه با اشاره به فضای کشورمان در دهه های 40 و 50 شمسی که مملو از تبلیغات زهرآگین مکاتب و ایسم های مختلف وارداتی بود، فزود: رژیم طاغوت برای خوش خدمتی به آمریکا و رژیم صهیونیسم به دنبال تغییر اعتقادات دینی مردم و ایجاد فساد درجامعه بود.


وی ادامه داد: رژیم طاغوتی به همین دلیل به تبلیغات زهرآگین مکاتب الحادی دامن می زد تا بتواند مردم را از اسلام و اعتقاداتشان دور کند و در مسیر پذیرش فرهنگ فاسد غربی قرار دهد.


سفیر کشورمان در بلگراد در خاتمه این مراسم ابراز امیدواری کرد که پیروان و دوستداران حضرت مهدی ( عج ) بتوانند با سازندگی بیشتر خویشتن را برای ظهور آن حضرت و خدمت به قیام جهانی حجه ابن الحسن المهدی ( عج ) آماده کنند.


«محسن سلیمانی» رایزن فرهنگی ایران در صربستان و همچنین «سعید خلیلوویچ» مدیر مرکز علوم دینی «قم» در بلگراد طی سخنانی به اهمیت انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در ایران و جهان پرداختند.


رایزنی فرهنگی کشورمان در بلگراد اعلام کرد که روز جمعه 14 خرداد آیین بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران را برگزار و به این مناسبت از ایرانیان و ایران دوستان برای شرکت در این مراسم دعوت بعمل آورد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :