موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77533 :کد

0

سازمان ملل خواستار آزادی فوری گروگان‌های افغانستانی شد

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -سازمان ملل خواستار آزادی فوری گروگان‌های افغانستانی شد

نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان خواستار آزادی بی‌قید و شرط همه گروگان‌های این کشور از دست شبه‌نظامیان مسلح شد.

 

 

 

 

نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان خواستار آزادی بی‌قید و شرط همه گروگان‌های این کشور از دست شبه‌نظامیان مسلح شد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران ، دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در مورد آدم‌ربایی‌ها، گروگان گیری و کشتار مسافران در افغانستان اظهار نگرانی کرد.


خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس نوشت: «نیکولاس هیسم» نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان گفت: گروگان‌گیری غیرنظامیان غیر قابل توجیه است، من خواستار رهایی فوری بدون قید و شرط تمامی افراد غیرنظامی بوده و میخواهم هر چه زودتر به این عمل وحشتناک پایان داده شود.


وی افزود: نیروهای طالبان پس از آزار و شکنجه بسیاری از این مسافران به منظور گرفتن اطلاعات در مورد کسانی که با دولت افغانستان همکاری کرده‌اند، 10 نفر از آنان را به دلیل خودداری از همکاری اعدام کرده‌اند و از سرنوشت 10 نفر دیگر از این مسافران هنوز اطلاعی در دست نیست.


3روز پیش بود که سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت «قندوز» افغانستان اعلام کرد افراد مسلح ناشناس همزمان با کشتن 6 مسافر، مسافران یک اتوبوس و یک خودرو مسافربری ون را نیز گروگان گرفته‌اند.


وی افزود: این خودروهای مسافربری از «کابل» به سمت «بدخشان» در حرکت بوده و شب را در شهر «پلخمری» ولایت «بغلان» سپری کرده و پس از آن دوباره به مسیر خود ادامه داده‌اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :