موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77565 :کد

0

تلاش می‌کنیم کمک‌های بشردوستانه به دست همه سوری‌ها برسد

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -تلاش می‌کنیم کمک‌های بشردوستانه به دست همه سوری‌ها برسد

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه متذکر شد، نظام دمشق از طریق همکاری با سازمان ملل برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه به دست همه مردم سوریه تلاش می‌کند.

 

 

 

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه متذکر شد، نظام دمشق از طریق همکاری با سازمان ملل برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه به دست همه مردم سوریه تلاش می‌کند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه، روز پنجشنبه در سخنانی، که از طریق ویدیو کنفرانس در «همایش مبارزه با تروریسم» در واشنگتن برگزار شد، گفت: «قبل از اینکه کمک‌های (نظامی) روسیه به ما برسد، ارتش سوریه تمام توان خود را برای آزادسازی مناطق اشغال شده توسط تروریست‌ها به‌کار می‌گرفت. ما مثل روسیه چنین امکاناتی نداریم.


تسنیم به نقل از «رای‌الیوم» نوشت: زمانی‌که روس‌ها به کمک ما آمدند ما توانستیم بخش اعظمی از این کشور را از (اشغال) تروریست‌ها آزاد کنیم.»


این دیپلمات سوریه همچنین تأکید کرد، نظام دمشق از محل «اوستن تایس» خبرنگار مستقل و افسر سابق آمریکایی، که سال 2012 در بحبوحه درگیری‌های سوریه در این کشور ناپدید شد، اطلاعاتی در دست ندارد.


شعبان درخصوص اوضاع انسانی در سوریه، گفت: «دمشق با نماینده سازمان ملل برای ایجاد راهکاری بهتر برای ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به همه سوری‌ها همکاری می‌کند.»


سازمان ملل اعلام کرده است، این سازمان احتمال استفاده از بالگرد برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به شهرهای تحت محاصره سوریه را بررسی می‌کند.


شورای امنیت سازمان ملل نیز قرار است روز جمعه در نشستی فوق‌العاده به بررسی موضوع کمک‌رسانی به مردم جنگ‌زده سوریه بپردازد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :