موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/77569 :کد

0

عدم تحویل سامانه موشکی اِس- ۴۰۰ روسیه به چین تا۲ سال آینده

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -عدم تحویل سامانه موشکی اِس- ۴۰۰ روسیه به چین تا۲ سال آینده

روسیه سامانه های پدافند هوایی پیشرفته خود موسوم به «اِس- ۴۰۰ تریومف» را تا سال ۲۰۱۸ به چین تحویل نخواهد داد.

 

 

 

روسیه سامانه های پدافند هوایی پیشرفته خود موسوم به «اِس- ۴۰۰ تریومف» را تا سال ۲۰۱۸ به چین تحویل نخواهد داد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، «سرگئی چمزوف» رئیس شرکت فن آوریهای دولتی روسیه (روستک) می گوید که روسیه سامانه های پدافند هوایی «اِس- ۴۰۰ تریومف» خود را تا قبل از سال ۲۰۱۸ به چین تحویل نخواهد داد.


خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت: این مقام دولتی روسیه در گفتگو با روزنامه روسی «کومرسانت» اظهار داشت: «ما یک قانون داریم: اول آنکه ارتش خود را با تسلیحات مجهز می کنیم و سپس تسلیحات را به مشتریان خارجی می فروشیم. تعداد بسیاری از مشتریان خواستار تحویل سریعتر سفارشات خود می شوند، اما ما به آنها در مورد چارچوب زمانی و شیوه تحویل تذکر می دهیم».


این درحالیست که در ماه آوریل یک منبع نظامی روسی به خبرگزاری لریا نووستی» گفته بود که سامانه های پدافند هوایی «اِس – ۴۰۰» تا اواخر سال ۲۰۱۶ به چین تحویل داده خواهد شد.


گفتنی است که «ولادیمیر کوژین» دستیار رئیس جمهور روسیه در حوزه همکاریهای نظامی- فنی ماه نوامبر گذشته اعلام کرد که مسکو و پکن در حال انجام مذاکراتی پیرامون تحویل سامانه های پدافند هوایی پیشرفته روسیه- موسوم به «اِس- ۴۰۰ تریومف»- به چین هستند.


شایان ذکر است که «اِس- ۴۰۰» نسل بعدی سامانه پدافند هوایی روسیه به شمار می رود که با حمل سه نوع موشک مختلف، از توان انهدام اهداف هوایی در بُردهای کوتاه تا فوق العاده بلند برخوردار است. این سامانه پدافند هوایی همچنین دارای قابلیت ردیابی و انهدام تمام اهداف هوایی موجود از جمله موشکهای کروز و بالیستیک است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :