موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سایر حوزه ها

a/77585 :کد

0

نمایندگان مجلس دهم به قسم خود پایبند باشند

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -نمایندگان مجلس دهم به قسم خود پایبند باشند

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه نمایندگان مجلس دهم به قسم خود پایبند باشند، گفت: این قسم الزام‌اور و شرعی است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه نمایندگان مجلس دهم به قسم خود پایبند باشند، گفت: این قسم الزام‌اور و شرعی است.


به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ضمن تسلیت سالروز رحلت جانگداز امام‌خمینی(ره)، گفت: امام(ره) بزرگوار عارف دوران، مجاهد زمان، بت‌شکن عصر، فقیه نوآور، انسانی صبور و عنصر تاریخ‌ساز بود.


وی شهادت مظلومانه اولین خیل شهیدان در نهضت اسلامی که افشاگر نفاق منافقین و گروه‌های شرق و غرب بود را که در 15 خرداد 42 در قم، تهران و ورامین رخ داد را به ملت و رهبر معظم انقلاب تسلیت گفت


خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به شخصیت امام‌خمینی(ره) ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حکیم بودن است و عقلانیت نیز یکی از جلوه‌های ویژه زندگی امام راحل بود.آیت‌الله صدیقی ادامه داد: البته این‌گونه به نظر می‌رسد که عقلانیت با عشق و محبت سازگاری ندارد که تلقی درستی نیست. امام راحل عقلی عاشق داشت و عشقی عاقل داشت که این شخصیت تنها در وجود انسان‌های عرشی قابل جمع است.


وی با تأکید بر اینکه هیچ سیاست‌مداری نه در داخل و نه در خارج نتوانست با امام‌خمینی(ره) دست وپنجه نرم کند، افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حق بود و هر کس به جنگ او آمد زمین خورد.


 خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: امام‌خمینی(ره) اسلام وحیانی، نبوی، علوی و ناب را که اسلام حکومت، زندگی، اقتدار، عزت و استقلال، احیاگر، استکبارستیز، ظلم ستیز و فسادستیز است را احیا کرد و چهره غبارآلود اسلام را از پیرایه‌های آمریکایی بودنش زدود. 


آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: امام‌خمینی(ره) اسلام ذهنی و کتابخانه‌ای را به صحنه مقابله با قدرت‌های شرقی و غربی کشاند و اقتدار اسلام قرآنی، وحیانی و ناب را ثابت کرد.


وی تصریح کرد: هرگاه خدشه‌ای به اسلام وارد می‌شد، امام‌خمینی(ره) مجاهد بود که نمونه‌اش را در فتوای تاریخی که درباره سلمان رشدی داشت دیدیم. وجود بنیان‌گذار انقلاب اسلامی مملو از غیرت دینی بود.


خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه امام‌خمینی(ره) اهتمام ویژه‌ای به اسلام و مسلمین داشت، ادامه داد: اسلام سکولار، اسلام را منجی نمی‌داند، اما امام‌خمینی این‌گونه فکر نمی‌کرد. براساس همین حکم امام‌خمینی(ره) نمی‌توانست اشک یتیمان و مشکلات مستضعفان را تحمل کند.

آیت‌الله صدیقی با تأکید بر اینکه امام‌خمینی اهتمام ویژه‌ای به امور مظلومین جهان داشت، ادامه داد: امام مجموعه‌ای از فضائل بود که باید برای همگان درس باشد. 


وی با اشاره به تشکیل مجلس خبرگان جدید بیان داشت: ملت سرافراز ایران حماسه‌ای دیگر را در انتخابات خبرگان رهبری رقم زدند که نه تنها دشمن شاد نشد، بلکه آنها عصبانی شدند. 

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه پنجمین دوره مجلس خبرگان با محتوای مجتهدان انقلابی تشکیل شده است، گفت: انتخاب آیت‌الله جنتی که دشمن از او هراس دارد و نفاق داخلی نسبت به آن حساسیت دارد را باید به فال نیک گرفت.


آیت‌الله صدیقی با اشاره به تشکیل مجلس دهم شورای اسلامی افزود: بحمدالله در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران با خلأ مجلس قانون‌گذاری مواجه نشده‌ایم. 


وی  با بیان اینکه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کمال امنیت و آرامش برگزار شد، گفت: توصیه‌ام به نمایندگان این است که به قسمی که الزام‌آور و شرعی است، پایبند باشند.


خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: نمایندگان توجه کنند که این نظام  نظامی انقلابی است که حاصل خون شهدا و خون شکنجه دیده‌ها و تبعیدشده‌هاست و باید آنها توجه داشته باشند سر سفره چه کسی نشسته‌اند و با تمام وجود پاسدار انقلاب و دستاوردهای آن باشند.


آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه وکلای ملت تابع ولایت فقیه باشند، گفت: خدا نکند نماینده‌ای وجود داشته باشد که التزام به رهبری نداشته باشد.


وی با بیان اینکه با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب به مجلس شورای اسلامی و تأکید بر اقتصاد و تعمیق فرهنگ اسلامی، تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان به این دو توصیه توجه داشته باشند و به قسم خود پایبند باشند.

منبع : تسنیم 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :