موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/77626 :کد

0

کشف و ضبط مدارک جدید از فیفا در مورد پروند بلاتر و والکه

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۹
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -کشف و ضبط مدارک جدید از فیفا در مورد پروند بلاتر و والکه

دادستانی سوئیس اعلام کرد مدارکی در رابطه با پرونده فساد رئیس و دبیرکل پیشین فیفا کشف و ضبط کرده است.دادستانی سوئیس اعلام کرد مدارکی در رابطه با پرونده فساد رئیس و دبیرکل پیشین فیفا کشف و ضبط کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، دفتر دادستان کل سوئیس اعلام کرد در بازرسی به‌عمل آمده‌ روز گذشته (پنجشنبه) از مقر فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در سوئیس، مدارک و شواهد جدیدی در ارتباط با پرونده سپ بلاتر، رئیس پیشین فیفا و ژروم والکه، دبیرکل سابق فیفا کشف و ضبط کرده است. دادستانی سوئیس می‌گوید مدارک کشف و ضبط شده، اسناد و داده‌های الکترونیکی هستند که برای بررسی بیشتر در اختیار کارشناسان قرار داده شده است.


بلاتر و والکه که به سوءمدیریت و فساد مالی متهم هستند، از سوی کمیته اخلاق فیفا هر یک به ترتیب با شش و 12 سال محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال روبه‌رو شده‌اند. بلاتر به‌دلیل سوء‌مدیریت محروم شده و یکی از اتهامات وی این بوده که در سال 2011، دو میلیون دلار وجه نقد به‌عنوان رشوه به میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا داده است.


والکه هم متهم به این است که در زمانی که دبیرکل فیفا بوده از حساب این نهاد به‌منظور استفاده شخصی برای خود جت شخصی می‌گرفته است. او همچنین متهم شده که مدارک موجود را از بین برده و تلاش کرده تا حق پخش تلویزیونی مسابقات جام‌های جهانی 2018 و 2022 را در منطقه کارائیب به قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی‌اش واگذار کند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :