موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7763 :کد

0

آغاز تحرکات داعش در جنوب تاجیکستان

  چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -آغاز تحرکات داعش در جنوب تاجیکستان

خبرگزاری تاجیکی «اوستاتج» از آغاز تحرکات داعش در یکی از استان‌های جنوبی این کشور خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری «اوستاتج»، امروز مقامات انتظامی تاجیکستان در ناحیه «شهر توس» استان «ختلان» این کشور از برافراشته شدن پرچم داعش بر روی مجسمه «اسماعیل سامانی» مستقر در مرکز این استان خبر دادند.

بنا به اطلاع اداره پلیس استان ختلان تاجیکستان، مقامات انتظامی این استان یک گروه ازجوانان ساکن ناحیه «شهرتوس» را به اتهام دست داشتن در این حادثه مورد بازرسی قرار دادند.

این پرچم سیاه با نوشته مخصوص در مرکز شهرتوس در زمان تاریکی هوا برافراشته شده است.

با انجام تحقیقات اولیه حدس و گمان بر این است که این کار توسط تعدادی از افراد جوان روستای «لنین آباد» یکی از جماعت‌های ناحیه شهرتوس صورت گرفته است.

در ماه جولای سال جاری «حسین صادق‌اف» ساکن 30 ساله روستای مذکور به اتهام استخدام جوانان برای عضویت در گروه تروریستی داعش به 18 سال زندان محکوم شد.

همچنین «پرویز نبی‌اف» ساکن دیگر این ناحیه چندی قبل پس از بازگشت از سوریه در بازجویی نیروهای امنیتی این کشور عنوان کرده بود که توسط افرادی در این منطقه دعوت به حضور در داعش شده است.

به گفته «رمضان رحیم زاده» وزیر کشور تاجیکستان تاکنون 519 شهروند این کشور در درگیری‌های سوریه حضور داشتند که 150 نفر از این افراد در این درگیری‌ها کشته و 35 نفر دیگر از آنها به کشور برگشته‌اند.

 

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :