موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/77670 :کد

0

عربستان حامی مالی حادثه تروروسیتی ۱۱ سپتامبر بود

  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۴
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -عربستان حامی مالی حادثه تروروسیتی ۱۱ سپتامبر بود

باب گراهام سیاستمدار آمریکایی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی آ.ار.د (ARD) آلمان، عربستان را به کمک مالی حادثه ترورسیتی ۱۱ سپتامبر متهم کرد.

باب گراهام سیاستمدار آمریکایی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی آ.ار.د (ARD) آلمان، عربستان را به کمک مالی حادثه ترورسیتی 11 سپتامبر متهم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران گراهام که رییس سابق کمیسیون سرویس اطلاعاتی کنگره آمریکا بوده و به گزارش محرمانه اتفاقات 11 سپتامبر نیز دسترسی داشت، گفت: با این که من موظفم که درباره این گزارش چیزی اعلام نکنم اما می توانم بگویم که 28 صفحه از این گزارش در مورد این مسأله است که چه کسی حامی مالی 11 سپتامبر بوده و این که جهت این گزارش، قویاً به سوی عربستان سعودی است.


وی که از اعضای حزب دموکرات آمریکا نیز بوده است، گفت: من فکر می کنم یک حمایت سازماندهی شده برای این تروریستها وجود داشت؛ دولت عربستان و مشخصاً وزارت امور اسلام این کشور و نیز سازمان های خیریه عربستان از جمله حمایت کنندگان بودند.


گراهام ادامه داد: حتی دیپلمات هایی در کنسولگری عربستان در لس آنجلس و نیز در سفارت عربستان در واشنگتن و همچنین چند شهروند سعودی دیگر نیز بودند که به نحوی در حمایت از سوء قصد کنندگان حادثه سپتامبر دست داشتند.


این شبکه تلویزیونی آلمان نیز این گزارش کنگره آمریکا را مربوط به سال 2002 دانست و افزود: در آن زمان، گراهام رییس سرویس اطلاعاتی کنگره آمریکا بود و به جزئیات این گزارش دسترسی کامل داشت. البته 28 صفحه از این گزارش سیاه شده و قابل دسترس نیست؛ چرا که همین 28 صفحه در خصوص حمایت مالی عربستان از حادثه تروریستی 11 سپتامبر بوده است.



منبع : خبرگزاری ایرنا

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :