موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/77671 :کد

0

برگزاری مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره)در پاریس

  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -برگزاری مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره)در پاریس

مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و پنجاه و سومین سالگرد شهدای ١٥ خرداد در بیت الزهرای پاریس از طرف سفارت جمهوری اسلامی ایران و با حضور جمعی از مسلمانان علاقمند به حضرت امام (ره) از ایر

مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و پنجاه و سومین سالگرد شهدای ١٥ خرداد در بیت الزهرای پاریس از طرف سفارت جمهوری اسلامی ایران و با حضور جمعی از مسلمانان علاقمند به حضرت امام (ره) از ایرانیان، لبنانی ها، عراقی ها، پاکستانی ها، الجزایری ها و دیگر آفریقایی های مقیم پاریس برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در این مراسم «علی آهنی» سفیر کشورمان در فرانسه ضمن قدردانی از همه علاقمندان به امام خمینی (ره) از ملیت های مختلف به خاطر حضور در این مراسم، به بیان اهمیت نهضت امام (ره) و راهی که ایشان پیش روی ملت ایران و همه حق طلبان و مسلمانان جهان قرار داد، پرداخت.


وی در ادامه به تأکیدات امام و مقام معظم رهبری بر ضرورت وحدت امت اسلامی و دوری جستن از عوامل افراط گرا که در راستای منافع رژیم صهیونیستی به اختلافات شیعه و سنی دامن می زنند و موجب غفلت از مسأله فلسطین و رنج و آلام ملت مظلوم فلسطین می شوند، به شرایط امروز جمهوری اسلامی ایران و نقش آن در صلح و ثبات منطقه ای و مبارزه با تروریسم اشاره کرد.


در این مراسم همچنین «عبدالجبار کاکائی» شاعر معاصر و نویسنده و رئیس واحد ادبی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با قرائت اشعاری زیبا به بیان جنبه های ادبی اشعار امام خمینی (ره) پرداخت.


در ادامه، حجت الاسلام «سید صادق موسوی شیرازی» صاحب کتاب «تمام نهج البلاغه» به بیان برخی از خاطرات خود در دورانی که به همراه امام خمینی (ره) در سال ١٣٥٣ در نوفل لوشاتو حضور داشت، پرداخت.


همچنین «حکیم» نماینده شورای عالی شیعیان لبنان و نماینده مرکز الغدیر نیز با اشاره به زیارت امام خمینی (ره) در حسینیه جماران، سخنانی را درخصوص رمز موفقیت نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایراد کرد و گفت: اینکه اصول نهضت امام خمینی (ره) که منبعث از اسلام بود مانند اخلاص، توکل به خدا و نترسیدن از دشمن از جمله رموز موفقیت امام خمینی (ره) و پیروزی های پیاپی جمهوری اسلامی تا به امروز بوده است.


در ادامه حجت الاسلام «سید ضیاء الدین مکی» رئیس مرکز اسلامی فرانسه نیز در سخنانی به جنبه های اخلاقی و عرفانی شخصیت امام خمینی پرداخت و اینکه بیانات و رویکرد سیاسی امام خمینی (ره) نیز یک رویکرد عمیق و مبتنی بر اسلام و نه سیاست به معنای مصطلح امروز بود.


در این مراسم «شیخ حسن عیاد» شاعر بزرگ لبنانی نیز به قرائت اشعاری در مورد امام خمینی (ره) پرداخت. همچنین اشعاری از مقام معظم رهبری در خصوص امام خمینی (ره) قرائت و کلیپ ویدئویی نیز در مورد زندگی امام خمینی (ره) توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در فرانسه پخش شد.منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :