موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/77685 :کد

0

تداوم شهرک سازی های رژیم صهیونیستی اقدامی غیرقانونی است

  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۴۴
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -تداوم شهرک سازی های رژیم صهیونیستی اقدامی غیرقانونی است

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که تداوم شهرک سازی های رژیم صهیونیستی طبق موازین بین المللی اقدامی غیرقانونی است و اسرائیل ملزم است به سیاست های مبتنی بر گسترش این شهرک سازی ها و تخریب خانه های فلسطینیان

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که تداوم شهرک سازی های رژیم صهیونیستی طبق موازین بین المللی اقدامی غیرقانونی است و اسرائیل ملزم است به سیاست های مبتنی بر گسترش این شهرک سازی ها و تخریب خانه های فلسطینیان، خاتمه دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز جمعه در نطق افتتاحیه ای که در نشست وزیران جهان برای بحث پیرامون صلح فلسطین در پاریس ایراد کرد، گفت این نشست در حالی برگزار می شود که جهان با گذشت 50 سال از اشغال سرزمین های فلسطینی هنوز با نگرانی های عمیقی نسبت به ناتوانی در حل بحران فلسطین و اسرائیل روبرو است.


وی افزود: همه ما می دانیم که تنها گزینه برای دستیابی به یک صلح پایدار راه حل دودولتی است و با این همه می بینیم که این راه حل هم اکنون با خطرات سنگینی روبرو است.


دبیر کل سازمان ملل از رهبران فلسطین و رژیم صهیونیستی خواست تا با اجتناب از پرتگاه سقوط و شکست، تلاش های جدی تری را برای ایجاد شرایط لازم جهت از سرگیری مذاکرات بکار گیرند.


وی از جمله مشکلات و موانع موجود بر سر راه صلح در این منطقه به ترور و خشونت، اظهارات تحریک آمیز و تداوم شهرک سازی ها در سرزمین های اشغالی از سوی صهیونیست ها اشاره کرد و افزود که یک مذاکره با معنی، مستلزم رهبری درست و سازنده، شهامت و مشروعیت برای سازش و اراده سیاسی در اجرای تعهدات از سوی طرفین خواهد بود.


دبیرکل سازمان ملل همچنین تاکید کرد که تداوم شهرک سازی های رژیم صهیونیستی طبق موازین بین المللی اقدامی غیر قانونی است و اسرائیل ملزم است به سیاست های مبتنی بر گسترش این شهرک سازی ها و تخریب خانه های فلسطینیان خاتمه دهد.


بان کی مون افزود که این اقدام های سران تل آویو تردیدهای مشروعی را در مورد عزم آنها برای دستیابی به صلح و اجرای تعهدات خود در مقام یک نیروی اشغالگر در این منطقه برمی انگیزد.


منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :