موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/7769 :کد

0

انصارالله:هدف بحران‌های منطقه تضعیف جهان عرب به نفع اسرائیل

  چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۳۰۴   
 تحلیل ایران -انصارالله:هدف بحران‌های منطقه تضعیف جهان عرب به نفع اسرائیل

شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن ضمن تاکید بر اینکه بحران یمن دیگر یک بحران داخلی نیست گفت: مساله اصلی در بحران‌های منطقه تضعیف جهان عرب برای برتری دادن به اسرائیل است...

شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن ضمن تاکید بر اینکه بحران یمن دیگر یک بحران داخلی نیست گفت: مساله اصلی در بحران‌های منطقه تضعیف جهان عرب برای برتری دادن به اسرائیل است. وی همچنین اعلام کرد که خبر ورود انصارالله به سفارت امارات در صنعاء درست نیست.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از شبکه خبری المیادین، محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: مردم یمن دیگر به سازمان ملل و نهادهای بین المللی به دلیل جانبداری‌هایشان از دشمن تجاوزگر اعتماد ندارند و هر کشور عربی و اسلامی که موضعی دربرابر تجاوز عربستان به یمن نداشته باشد به منزله شریک این تجاوزگری‌ها است.

وی افزود: بحران یمن دیگر بحرانی داخلی نیست بلکه بحرانی اخلاقی در جهان عرب است. ما قصد این را نداشتیم که با جدایی طلبان جنوب یمن درگیر شویم اما این حامیان عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور فراری یمن و القاعده بودند که درگیری‌ها را دامن زدند.

البخیتی همچنین خبر ورود انصارالله به سفارت امارات در صنعاء را نادرست دانست و درخصوص مذاکرات طرف‌های یمنی گفت: دشمنان سیاسی ما همواره مذاکرات را ناکام می‌گذارند و شروطی را برای آتش بس انسانی قرار می‌دهند.

وی تصریح کرد: مساله اصلی در بحران‌های منطقه تضعیف کردن جهان عرب برای حفظ برتری اسرائیل است.

البخیتی گفت: ما با هادی و خالد بحاح، معاون وی مشکلی نداشتیم مشکل ما با آن‌ها درخواست کمکشان از خارج است. هادی و بحاح به این دلیل به عدن بازنگشتند که جدایی طلبان جنوب با آن‌ها مخالفت کردند. ما هرگز قبول نمی‌کنیم که طرف دیگر یک جانبه تصمیمات سیاسی را اتخاذ کند.

وی ضمن تاکید بر این که انصارالله در مذاکرات مسقط امتیازاتی را ارائه کرده گفت: عربستان می‌خواهد گذرگاه دریایی بر روی اقیانوس هند و بحر العرب از طریق حضرموت برای خود داشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :