a/77698 :کد

0

چرتکه جایگزین رمز عبور می شود

  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۶:۵۸
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -چرتکه جایگزین رمز عبور می شود

شرکت گوگل در نظر دارد برای مقابله با هکر ها تا پایان امسال راهی را جایگزین وارد کردن رمز عبور کند.

 

 


شرکت گوگل در نظر دارد برای مقابله با هکر ها تا پایان امسال راهی را جایگزین وارد کردن رمز عبور کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، شرکت گوگل به دنبال روش جایگزین برای وارد کردن رمز عبور استفاده از اثر انگشت و رمز های دو مرحله ای است.بدین منظور این شرکت پروژه ای را کلید زده است که نام آن را چرتکه "Abacus"گذاشته است که با استفاده از سنسور های مختلف مخاطب را شناسایی میکند.

سازوکار این پروژه بدین صورت است که با شناسایی الگوی استفاده از گوشی هوشمند ، نحوه تایپ ،نحوه راه رفتن ، موقعیت مکانی و  شاخصه های صورت و چند الگوی محاساتی دیگر یک " امتیاز اعتماد" تعیین می کند. که اگر هر شخص دیگری از دستگاه شما استفاده کند و بخواهد وارد اطلاعات محرمانه شما شود این اجازه به او داده نخواهد شد.

میزان به نقل از الف نوشت: لذا شما برای ورود به حساب های کاربری خود باید نمره ای از حداقل (امتیاز اعتماد) را کسب کنید تا بتوانید وارد شوید. البته بسته به سطح امنیتی درخواست شما حداقل امتیاز اعتماد مقدار متفاوتی است، مثلا برای یک بانک امتیاز بالاتری نیاز است.

گوگل اعلام کرده است قرار است از هفته آینده پروژه را با همکاری چند موسسه مالی بزرگ آغاز کند. در صورتی که  این آزمایش طبق پیش بینی موفق باشد،  پایان سال گوگل آن را به طور گسترده عملیاتی می کند.

اولین بار گوگل این طرح را در کنفرانس توسعه دهندگان سال 2015 رونمایی کرده بود و به صورت آزمایشی در چندین دانشگاه امریکا به صورت محدود به اجرا در آمد.ویژگی این پروژه برای مقایله با هکر هاست که اطلاعات دیگران را به سرقت می برند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :