موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/77828 :کد

0

همایش «امام خمینی مردی که تاریخ را عوض کرد» در ایتالیا

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۳
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -همایش «امام خمینی مردی که تاریخ را عوض کرد» در ایتالیا

همزمان با بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) همایشی با عنوان « امام خمینی، مردی که تاریخ خاورمیانه را عوض کرد» روز شنبه در ایتالیا برگزار شد.

همزمان با بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) همایشی با عنوان « امام خمینی، مردی که تاریخ خاورمیانه را عوض کرد» روز شنبه در ایتالیا برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران این همایش با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در رم و مرکز مطالعات بین المللی ایتالیا، با هدف معرفی شخصیت امام خمینی (ره) در ابعاد مختلف برگزار شد.
«جوزپه ایه لو» مدیر «انتشارات عرفان»، «پائولو رادا» کارشناس اسلام و مذاهب، «ادولفو میگرانتی» مدیر انتشارات «چرکیو»، «کلاودیو موتی» ناشر و مدیر مجله «ائوراسیا»، «علی اکبر قولی» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در رم و حجت الاسلام «ابوالفضل غلامی» در این همایش سخنانی در خصوص زندگی و دکترین سیاسی، فرهنگی، فقهی امام راحل ایراد کرده و در پایان به سئوالات حضار پاسخ دادند.


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این همایش با اشاره به زندگی امام راحل به مفهوم ولایت فقیه در سیاست جمهوری اسلامی ایران و نقش وی در مسائل ژئوپلیتیک منطقه پرداخت.


«علیرضا جلالی» رئیس موسسه مطالعات بین المللی دارالحکمت در خصوص این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: این همایش در سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی با همکاری نخبگان ایتالیایی و انجمن های فرهنگی برگزار شد و ما سعی کردیم شخصیت امام خمینی را از نظر فسلفی، عرفانی،سیاسی و فقهی بررسی کنیم و اندیشه واقعی ایشان را فراتر از تبلیغات منفی حاکم در غرب به گوش مردم ایتالیا برسانیم.


جوزپه ایلو نیز که در این همایش در باره زندگینامه امام راحل بر اساس کتاب «حدیث بیداری» سخنرانی کرد، به ایرنا گفت: ما امروز برای گرامی داشت یاد حضرت امام خمینی گردهم آمدیم تا یکی از شخصیت های بسیار مهم عصر معاصر را در ابعاد گوناگون، از زندگی تا دکترین فلسفی و سیاسی معرفی کنیم.


وی افزود: این نخستین همایشی است که در ایتالیا در خصوص ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره ) برگزار شده و برای شناخت بهتر امام در ایتالیا بسیار مهم است.


وی تصریح کرد: در این همایش زندگی امام، اهمیت پیام او برای مسلمانان اروپا و نقش وی در سیاست فعلی ایران، خاورمیانه و جهان مورد بحث قرار گرفت.


منبع : ایرنا


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :