موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7787 :کد

0

شیوع حصبه در میان آوارگان فلسطینی اردوگاه یرموک

  چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۷
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -شیوع حصبه در میان آوارگان فلسطینی اردوگاه یرموک

یک نهاد وابسته به سازمان ملل متحد روز چهارشنبه از شیوع بیماری حصبه (تیفوئید) در میان برخی آوارگان فلسطینی در سوریه خبر داد.

یک نهاد وابسته به سازمان ملل متحد روز چهارشنبه از شیوع بیماری حصبه (تیفوئید) در میان برخی آوارگان فلسطینی در سوریه خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، آژانس امداد و اشتغال سازمان ملل متحد در امور آوارگان فلسطینی ( آنروا ) اعلام کرد، بر اثر ادامه درگیری ها در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک و فرار عده زیادی از آوارگان و دسترسی نداشتن آنها به مراکز بهداشتی و درمانی، برخی بیماری در میان آوارگان مشاهده شده است که از آن جمله می توان به بیماری حصبه اشاره کرد.
«کریس گونس» سخنگوی آنروا با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرد که این نهاد برای نخستین بار توانسته است به غیرنظامیانی که از هشتم ژوئن در یلدا محاصره شده اند دسترسی پیدا کند و بعد از بررسی ها می توانیم تأیید کنیم حصبه در بین کسانی که در ارودگاه هستند، شیوع یافته است.
اردوگاه آوارگان یرموک پیش از درگیری سوریه حدود یکصد و شصت هزار فلسطینی-سوری را در خود جای داده بود که به گفته آمار منتشر شده توسط آنروا، این جمعیت اکنون به دلیل ادامه درگیری ها به هجده هزار نفر کاهش یافته است.
درگیری های میان نیروهای مخالفت دولت سوریه و نیروهای وفادار به بشار اسد، زندگی در این مکان را جهنم کرده است.
اردوگاه یرموک که در دمشق قرار دارد و از اواسط سال 2013 با ورود نیروهای مخالف سوری به آن، صحنه درگیری های شدید بوده است.
اردوگاه یرموک پس از انتشار تصاویر کودکان فلسطینی بسیار رنجور و ساکنان این اردوگاه که به دلیل کمبود مواد غذایی و درمانی و سوء تغذیه جان خود را از دست داده بودند، بیش از پیش در کانون توجه نهادهای بین المللی قرار گرفت.

                               

آوارگان     فلسطین     بیماری            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :