موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7791 :کد

0

نگرانی دولت الجزایر از وخامت اوضاع امنیتی در لیبی

  چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۰
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -نگرانی دولت الجزایر از وخامت اوضاع امنیتی در لیبی

یک مقام آگاه روز چهارشنبه از نگرانی دولت الجزایر از وخامت اوضاع امنیتی در لیبی و تأخیر در روند تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران این مقام گفت: تشکیل دولت واحد به طرف های درگیر در لیبی امکان می دهد تمام تلاش های خود را بر مبارزه با گروه تروریستی داعش متمرکز کنند.
وی تصریح کرد که مقام های الجزایر دست نیافتن طرف های متخاصم در لیبی به توافق تا ماه اکتبر (مهر ماه) را عامل پیچیده تر شدن اوضاع می دانند که می تواند فاجعه ای را در این کشور و کل منطقه رقم زند.
مقام یاد شده گفت: دولت الجزایر به دلیل اوضاع امنیتی در لیبی مجبور شده در مرز با این کشور نیرو مستقر کند، که این امر بار مالی سنگینی برای الجزیره به همراه داشته است.
این درحالی است که الجزایر به دلیل کاهش درآمدهای نفتی با مشکل اقتصادی روبه رو است.
مقام مزبور یادآور شد که الجزایر تهدید گروه تروریستی داعش در لیبی را درک می کند و تنها راهکار این مشکل را تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور می داند تا در سایه این دولت، ارتش واحد و متمرکزی برای مبارزه با پیشروی های داعش تشکیل شود.
«محمد دیری» وزیر امور خارجه دولت رسمی لیبی روز گذشته (سه شنبه) در جلسه فوق العاده اتحادیه عرب، به الجزایر و کشورهای دیگر در خصوص خطر داعش هشدار داد و گفت: میان اتفاقات در نیجریه به دست بوکوحرام و آنچه در لیبی رقم می خورد، ارتباط محکمی وجود دارد.
وی همچنین از کشورهای عربی خواست با پشتیبانی نیروی هوایی مواضع داعش را در شهر سرت لیبی هدف قرار دهند.
این در حالی است که طبق گزارش های خبری، الجزیره نسبت به خواست واشنگتن و پاریس درخصوص اختصاص 2 مرکز برای آموزش 50 هزار نظامی و نیروی امنیتی لیبی در خاک الجزایر، تردید دارد.

 

ایرنا

                               

لیبی     داعش     واشنگتن     بوکوحرام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :