موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/77915 :کد

0

۱۰۰ تن توت‌فرنگی در چهارمحال و بختیاری برداشت می‌شود

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۳
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -۱۰۰ تن توت‌فرنگی در چهارمحال و بختیاری برداشت می‌شود

مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ تن توت‌فرنگی در استان چهارمحال و بختیاری برداشت ‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ تن توت‌فرنگی در استان چهارمحال و بختیاری برداشت ‌شود.


به گزارش تحلیل ایران ذبیح‌الله غریب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با اشاره به برداشت 100 تن توت فرنگی در استان اظهار داشت: تاکنون 60 تن توت فرنگی در استان برداشت شده است.

 

وی با بیان اینکه هر ساله برداشت توت فرنگی در استان افزایش می‌یابد افزود: سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 93 برداشت توت فرنگی در استان 20 درصد افزایش یافت.

مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به احداث گلخانه توت فرنگی در استان بیان کرد: احداث گلخانه توت‌فرنگی در استان یک میلیارد تومان هزینه نیاز دارد.

 

غریب با اشاره به فعالیت 3 گلخانه در استان خاطرنشان کرد: 2 گلخانه در راستای تولید توت فرنگی کامالاسو، سلوا و کاویوتا در استان فعالیت می‌کنند، در بلداجی و هفشجان توت فرنگی گلخانه‌ای کشت می‎شود.

 

وی با بیان اینکه توت‌فرنگی به طور نشاء کشت می‌شود گفت: در گلخانه‌ها به طور متوسط در یک مترمربع 6 کیلوگرم توت فرنگی برداشت می‌شود.

 

مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: گلخانه‌ها نسبت به مکان‌های باز بیش از 10 برابر مصرف آب را کاهش و تولید را افزایش می‌دهند.

 

غریب ادامه داد: کشت توت فرنگی در فضای باز 20 تن و در گلخانه 40 تن است چرا که این محصول آبیاری بسیار زیادی نیاز داد و ترجیحا در گلخانه کشت می‌شود محصول توت‌فرنگی استان به استان‌های هم‌جوار صادر می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :