موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/77919 :کد

0

اعمال نظارت جدی بر قیمت اقلام پرمصرف ماه رمضان

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -اعمال نظارت جدی بر قیمت اقلام پرمصرف ماه رمضان

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: گشت های بازرسی برای نظارت بر قیمت اقلام مورد نیاز و پرمصرف مردم در ماه مبارک رمضان ساماندهی شده تا ضمن کنترل بازار، با واحدهای صنفی خاطی برخورد شود.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: گشت های بازرسی برای نظارت بر قیمت اقلام مورد نیاز و پرمصرف مردم در ماه مبارک رمضان ساماندهی شده تا ضمن کنترل بازار، با واحدهای صنفی خاطی برخورد شود.

به گزارش تحلیل ایران جمشید زند در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده در سال جاری کمبودی در سطح بازار استان وجود ندارد و اقلام پرمصرف در ماه رمضان با قیمت مناسب در دسترس مردم استان قرار دارد و شهروندان برای تهیه اقلام مورد نیاز هیچگونه نگرانی نداشته باشند.

 

وی بیان داشت: به دلیل آرام بودن بازار عرضه و تقاضا و فراوانی اقلام مورد نیاز مردم در سطح استان، در بخش تهیه و تنظیم بازار نیازی به برگزاری نمایشگاه نبود و شهروندان می توانند موادغذایی مورد نیاز را از بازار تهیه کنند.

 

زند اظهار داشت: طی رایزنی با اتحادیه قصاب ها از ابتدای ماه مبارک رمضان قیمت گوشت گوسفند کیلویی دو هزار تومان کمتر نسبت به ماه قبل عرضه شده، مرغ منجمد کیلویی پنج هزار تومان و مرغ گرم نیز با قیمت هر کیلو شش هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه می شود.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی یادآور شد: قیمت مرغ نیز به طور روزانه اعلام می شود و فروشندگان موظف هستند قیمت های تعیین شده را در محل کسب خود نصب کنند.

زند گفت: شکر نیز با قیمت هر کیلو کمتر از دو هزار و ۶۰۰تومان و انواع شیرینی نیز با قیمت سال گذشته عرضه می شود.

 

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی خاطرنشان ساخت: گشت های ویژه بازرسی برای نظارت بر نانوایی ها، سبزی فروشی ها، قنادی ها و مغازه های فروش آش و حلیم در ایام ماه مبارک رمضان تشکیل شده است.

 

وی تصریح کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان بازرسان به صورت ویژه بر روی قیمت اقلام پرمصرف نظارت دارند تا افراد سودجو نتوانند در تنظیم بازار اخلال ایجاد کنند.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی با تاکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان هیچگونه افزایش قیمت نداریم بلکه در برخی اقلام نیز کاهش قیمت وجود دارد، افزود: شماره تلفن های ۳۸۲۰ و ۱۲۴ نیز آماده پاسخگویی و رسیدگی به شکایات شهروندان در زمینه تخلفات صنفی و گرانفروشی است.

 منبع:مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :