موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/7796 :کد

0

وزارت خارجه باز هم سفیر ترکیه را فراخواند

  چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -وزارت خارجه باز هم سفیر ترکیه را فراخواند

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برای بار دیگر در دو هفته اخیر، مراتب نگرانی خود را نسبت به تداوم حملات تروریستی علیه اتباع کشورمان در خاک ترکیه اعلام کرد.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برای بار دیگر در دو هفته اخیر، مراتب نگرانی خود را نسبت به تداوم حملات تروریستی علیه اتباع کشورمان در خاک ترکیه اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران، به دنبال تداوم ناآرامی‌های شرق ترکیه و حملات تروریستی علیه اتباع و وسایل نقلیه جمهوری اسلامی ایران امروز چهارشنبه در ملاقات «مدیر کل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه» با سفیر ترکیه در تهران و پیگیری موضوع، مراتب نگرانی جمهوری اسلامی ایران از تداوم این حملات علیه اتباع کشورمان در خاک ترکیه به سفیر این کشور اعلام و توجه بیشتر دولت ترکیه نسبت به حفظ امنیت وسایل نقلیه و اتباع جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار گرفت.

سفیر ترکیه نیز ضمن تاکید بر مسئولیت دولت ترکیه در قبال حفظ امنیت اتباع سایر کشورها در خاک این کشور ، اظهار داشت: ما نیز از شرایط ایجاد شده نگران هستیم و موضوع را با جدیت دنبال خواهم کرد. شهروندان خارجی که به ترکیه وارد می‌شوند و از جمله اتباع ایرانی به عنوان امانت در دستان ما هستند و برای حفظ امنیت آنان تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد.

وی اضافه کرد که موضوع را از مبادی ذیربط پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت اعلام می‌کند.

به گزارش ایسنا در 18 مرداد ماه 1394 و در پی کشته شدن تبعه کشورمان در یکی از این حملات، سفیر ترکیه به وزارت خارجه دعوت و در خصوص ضرورت شناسایی عوامل دخیل، جبران خسارات قربانیان و آسیب‌دیدگان این حملات، همچنین ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه یادداشتی به وی تسلیم شد.

 

ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :